Wirex dołącza do grona członków grupy Mastercard

Rate this post

Wirex, jeden z potentatów na rynku kryptowalut podjął bardzo zaawansowaną współpracę z jednym z dwóch największych dostawców rozwiązań kartowych Mastercard. Całej tej współpracy przyświeca idea wprowadzenia kryptowalut na szerokie wody społeczeństwa. Na dzień dzisiejszy kryptowaluty to wciąż nisza, dlatego też współpraca dwóch firm rzuca nowa, perspektywiczne światło na zareklamowanie kryptowalut wśród szerokiego społeczeństwa.

Czym jest Wirex?

Wirex to firma, która została założona w 2014 roku w Wielkiej Brytanii i dzięki uzyskanej tam państwowej licencji FCA aktywnie działa w branży finansowej, a także usług finansowych. Zgodnie ze statutem i misją firmy, Wirex zamierza wprowadzić kryptowaluty jako standardowy środek płatniczy, który znajdzie się w szeroko rozumianej obsłudze całego społeczeństwa. Wirex jest potentatem jeśli chodzi o wykorzystywanie klasycznych metod płatności do obrotu kryptowalutami. Firma zaprojektowała platformę płatniczą, gdzie w celu dokonywania transakcji proponowano popularną kartę Visa. Dodatkowo oprócz platformy płatniczej Wirex jest właścicielem platformy AppWirex, która służy użytkownikom jako portfel do przecjpwywamoa zarówno kryptowalut jak i walut flat. Firma w dynamicznym tempie rozszerza swój portfel usług, dzięki czemu klienci mają możliwość wybrania takiego instrumentu finansowego, który spełnia ich wszystkie wymagania. Firma od dawna oferuje alokacje tak znanych kryptowalut jak Bitcoin, Litecoin, Ethereum, Dash czy Monero, jednak za pośrednictwem aplikacji AppWirex istnieje również możliwość lokowania funtów, dolarów, a także euro.

Wirex jest znany ze swojego drobiazgowego podejścia do kwestii bezpieczeństwa. Dlatego też firma wykorzystuje chłodnie, a także dwuetapowy system uwierzytelniania, dzięki czemu dostęp do zasobów ma jedynie właścicie. Dodatkowo Wirex korzysta z certyfikowanych funduszy o ratingu DSS Level 1, co świadczy o najwyższej jakości zabezpieczeń.

Na czym będzie polegać członkostwo w Mastercard?

20 lipca firma Wirex za pośrednictwem mediów społecznościowych i swoich kanałów komunikacyjnych ogłosiła rozpoczęcie szeroko zakrojonej współpracy z Mastercard. Umowa podpisana przez obie firmy stanowi kontynuację zabiegów firmy o normalizację obszaru kryptowalut w szerokim społeczeństwie. Współpraca obu firm stanowi duży krok naprzód dla obu instytucji – z jednej strony Mastercard zwiększa swój portfel usług, a z drugiej strony Wirex będzie mógł promować bardziej atrakcyjną ofertę. Karty Mastercard to znacznie niższe koszty transakcji, błyskawiczne realizowanie transakcji, a także większa wygoda obrotu swoimi kryptowalutami.

Firma jednak nie poprzestaje tylko na ogłoszeniu współpracy z gigantem płatności a dodatkowo informuje, że najnowsze aktualizacje, nowości i postępy w uzgodnieniu usług klientom pojawią się już niebawem. Warto przy okazji wspomnieć, iż obecnie trwają pracę nad wydawaniem kart nowej generacji. Wirex proponując klientom z Europejskiego Obszaru Gospodarczego takie rozwiązanie, może zagwarantować bezpłatne międzynarodowe wypłaty a także rozszerzenie limitów wypłat.

Źródło publikacji: Cryptoprofit.pl

Previous ArticleNext Article
CEO największych Polskich portali o kryptowalutach. Jestem autorem ponad 200 publikacji o branży kryptowaluty. W sieci znajdziesz moje publikacje na największych tematycznych serwisach. Pod każdą moją publikacją zapraszam do dyskusji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *