Visa i Mastercard zwijają żagle na pokładzie Libra?

Rate this post

Czarne chmury nadal gromadzą się nad uruchomieniem oraz wymaganym wsparciem instytucjonalnym dla stablecoina Facebooka. Na chwilę obecną największe i zarazem najbardziej prestiżowe instytucje, które deklarowały swoje poparcie dla Stowarzyszenia Libra, zaczynają analizować swój udział i zaangażowanie po raz drugi. Czy główni gracze czyli zarówno Visa, jak  i Mastercard wycofają się ze Stowarzyszenia? David Marcus dwoi się i troi, aby oddalić wszelkie kontrowersje i zagwarantować wsparcie dla projektu.

Zgodni z informacjami płynącymi z raportu Wall Street Journal zarówno Visa, jak i Mastercard oficjalnie odmówiły publicznego wsparcia dla wspomnianego projektu. A to jeszcze nie wszystko zgodnie z tym po ostatnio opublikował Bloomberg, także PayPal oraz Stripe Inc. ponownie zaczęły zastanawiać się nas swoim członkostwem. Oficjalne źródła z których płyną te niepokojące informacje nadal pozostają anonimowe. Coraz częściej zaczynają pojawiać się jednak liczne komentarze, że powodem takich działań i zachowań są rosnące kontrowersje dotyczące natury regulacji prawnej, które towarzyszą projektowi Libra od dłuższego czasu.

David Marcus usilnie zapewnia jednak, że nie posiada aktualnie wiedzy o jakichkolwiek ruchach wspomnianych organizacji, które miałyby na celu zagwarantowania poparcia dla projektu Libra.

Zauważył on także, że część raportu Bloomberga dotycząca tego, że Libra nie poinformowała o planowanym sposobie ochrony przed nielegalną działalnością, jest naciągany i mocno mija się z prawdą.

Nowe informacje dotyczące projektu Libra mają zostać opublikowane w najbliższym czasie

Jak wiemy, plany wprowadzenia Libra od samego początku wzbudzały duże kontrowersje i protesty. Wielu obawia się odsunięcia władzy monetarnej od Fed. David Marcus zgadza się z tym, że wspomniany proces będzie długotrwały. Jednak bez względu na to, jaki sprawa będzie miała finał premiera Libry w 2020 roku staje się coraz mniej realna do zrealizowania. Osoby zajmujące się wspomnianym projektem nadal patrzą w przyszłość z dużą dozą optymizmu.I w związku z tym uważają, że uruchomienia stablecoina Facebooka w czerwcu przyszłego roku jest osiągalne.

Ogłoszeniu planów Facebook’a związanych z Librą spowodowało wzrost kursu FB oraz Bitcoin (BTC). Wycena FB inc. odnotowała wzrost o około 25% z 164 USD i sięgnęła poziomu sięgający powyżej 205 USD.

Jak wspomniano wcześniej także Bitcoin (BTC) odnotował wzrost.  Jednak w trzy doby po ogłoszeniu premiery projektu Libra cena obu aktywów powróciła na wcześniejszy poziom. Oczywiście, powyższe informacje nie muszą wcale wynikać z planów FB, jednak synergia wzrostu i spadku w tym czasie pozostają niezmiennymi faktami.

Jak poinformował David Marcus, pierwsza oficjalna lista rady członków zostanie podana do wiadomości w ciągu nadchodzących tygodni. Jak wiadomo organy regulacyjne zwróciły ogromną uwagę na projekt Libra, dlatego też podmioty wspierające mogą ponownie zacząć rozważyć swój udział w tym stowarzyszeniu. To może wywrzeć negatywny wpływ na ceny akcji Facebooka.

Previous ArticleNext Article
CEO największych Polskich portali o kryptowalutach. Jestem autorem ponad 200 publikacji o branży kryptowaluty. W sieci znajdziesz moje publikacje na największych tematycznych serwisach. Pod każdą moją publikacją zapraszam do dyskusji.

This post has 1 Comment

1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *