Użytkownicy Travala.com upodobali sobie płatności w walutach cyfrowych

5/5 - (1 vote)

Travala.com, czyli platforma stworzona do dokonywania rezerwacji noclegów słynąca  z faktu, że akceptuje płatności w postaci 20 najpopularniejszych walut cyfrowych. Jak donoszą najnowsze dane dotyczące grudnia ubiegłego roku odnotowała on 33% wzrost generowanych przychodów. Najprawdopodobniej jest to wynikiem nawiązanego partnerstwa z Booking.com.

Nowe osiągnięcie Travali!

Zgodnie z treścią oświadczenia opublikowanego przez Travala.com wspomniana przekroczyła kolejny kamień milowy. Dotyczy to jej grudniowych przychodów pochodzących z rezerwacji. W porównaniu listopadem ubiegłego roku wzrosły one o 15,2%.

Warto zwrócić uwagę na fakt, że 28% wszystkich płatności zrealizowanych w ostatnim miesiącu 2019 roku przeprowadzono w najstarszej walucie cyfrowej, czyli Bitcoinie (BTC). Na popularności zyskał także natywny token AVA będący własnością właśnie Travala.com. To właśnie przy jego użyciu pokryto koszty związane z  9% rezerwacji. Na trzecim miejscu wśród dokonanych płatności sklasyfikował się Bitcoin Cash (BCH). Przy jego pomocy dokonano 8% transakcji.

Jak pokazują ostanie dane statystyczne dotyczące ostatniego miesiąca 2019 roku to właśnie waluty cyfrowe cieszyły się największa popularnością jako metoda płatnicza na platformie Travala.com. Przy ich użyciu użytkownicy zrealizowali przeszło  60% wszystkich rezerwacji dokonanych w tym okresie. Jest to idealną ilustracją faktu, ludzie zarówno nie boją się, jak i nie stronią od alternatywnych i innowacyjnych metod płatności. Historie o tym, że waluty cyfrowe są za bardzo skomplikowane dla ogółu można schować do lamusa.

W listopadzie ubiegłego roku było głośno o rozpoczynającej się właśnie współpracy pomiędzy Travala.com, a Booking.com. Doprowadziło to do realizacji wcześniej założonego celu, czyli zwiększenia adopcji walut cyfrowych. Dzięki podjętej współpracy użytkownicy uzyskali zdecydowanie szerszy dostęp do bazy noclegowej, a co za tym idzie mogli dokonać rezerwacji w preferowanej przez siebie formie.

Sektor turystyczny sprzyja płatnością w walutach cyfrowych

Sektor turystyczny coraz częściej i chętniej akceptuje płatności dokonywane za pomocą walut cyfrowych. W sumie nie powinno to nikogo dziwić, gdyż takie rozwiązanie jest o wiele łatwiejsze i bardziej praktyczne. Jako przykład potwierdzający ten punkt widzenia może posłużyć współpraca nawiązana dwa miesiące temu pomiędzy firmą turystyczna z siedzibą zarejestrowaną na terenie Wielkiej Brytanii, a szwajcarskim procesorem płatności. Taki ukłon w stronę klientów miał na celu zagwarantowanie im jak najwyższego komfortu w finalizowaniu płatności za wcześniej zarezerwowane loty.

Użytkownicy wspomnianej powyżej platformy Alternative Airlines mogą swobodnie przeprowadzać płatności za pomocą walut cyfrowych. Należą do nich zarówno : Bitcoin (BTC), Ether (ETH), Dash (DASH), DigiByte (DGB) oraz natywny token UTK  należący do firmy Utrust.  Wspomniany sposób finansowania opłat jest honorowany przez 650 przewoźników.

Previous ArticleNext Article
CEO największych Polskich portali o kryptowalutach. Jestem autorem ponad 200 publikacji o branży kryptowaluty. W sieci znajdziesz moje publikacje na największych tematycznych serwisach. Pod każdą moją publikacją zapraszam do dyskusji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *