Telegram umożliwił dostęp do prywatnej wersji testowej sieci TON

Rate this post

W kwietniu 2019 roku świat obiegła informacja, przekazana przez media, że Telegram umożliwił dostęp do prywatnej wersji testowej sieci TON (Telegram Open Network) wybranym programistom. Biorący udział w testowaniu sieci deweloperzy byli zachwyceni znakomitą prędkością dokonywanych transakcji.

TON ma być wykorzystywany także do obsługi zdecentralizowanych aplikacji, zbliżonych do pochodzących z sieci Ethereum. Z dniem 31 października ma rozpocząć swoje oficjalne funkcjonowanie blockchain bazując na kryptowalucie Gram. Wirtualna waluta została przekazana użytkownikom, co ma pomóc w promowaniu dokonywania transakcji na aktywach cyfrowych oraz zyskać przychylność społeczeństwa do nieznanych obszarów alternatywnych inwestycji.

Do dyspozycji użytkowników zostanie przekazane 6,6 gram

Aplikacja, która służy do przekazywania wiadomości Telegram, wykorzystywana przez ponad 300 osób na świecie, już w ubiegłym roku umożliwiła nabycie kryptowalut przy wykorzystaniu portfela Button Wallet. Funkcja ta powstała przy wykorzystaniu pomocy procesora płatniczego Wyre. Uznanymi walutami do dokonywania transakcjach mogą być: Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash, Litecoin, oraz Ethereum Classic. Aplikacja Telegram stwarza możliwość bezpośredniego ich przesłania.

Działania zmierzające do rozpromowania sieci TON zakładają, że każdy użytkownik, który dokona aktywacji portfela otrzyma do swojej dyspozycji 6,6 gramów, czyli kryptowaluty sieci TON.

Dążenie do oswojenia użytkowników z kryptowalutami

Alex Safanow, jeden z twórców Button Wallet, zauważył, że przyjęcie kryptowalut blokowane jest masowa adopcją a to, co zostało stworzone ma wspomóc w oswojeniu się społeczeństwa z transakcjami opartymi na kryptowalutach, z wyłączeniem płacenia rzeczywistymi pieniędzmi. Przedstawił także swoje stanowisko w sprawie zaplanowanego stworzenia przez Facebook i podmioty stowarzyszone kryptowaluty Libra, jednocześnie wskazując bezpieczeństwo zapewnione przez z TON w połączeniu z Button Wallet.

Rachel McCrary, nawiązuje do pojawiających się wątpliwości społeczeństwa związanych z obrotem kryptowalutami, co przekłada się bezpośrednio na spadek ilości osób  nimi zainteresowanych. Pokłada nadzieję, że darmowe Gramy umożliwią i pomogą w zrozumieniu funkcjonowania rynku oraz nakłonią do przeprowadzania transakcji na kryptowalutach.

Platforma Telegram została utworzona przez Nikolaia i Pavla Durovów w 2013 roku. Korzysta z niej ponad 300 milionów użytkowników. W ubiegłym roku, uzyskała niespełna 1,7 miliarda dolarów w dwóch rundach finansowania. W zamian za to, przedsiębiorstwa do swojej dyspozycji pozyskały kryptowaluty Gram. Podczas pierwszej rundy finansowania po 0,37 USD a w trakcie drugiej po 1,33 USD. Obowiązuje ich zapis, że nie mogą jej sprzedać do momentu oficjalnego uruchomienia sieci TON. Portal CoinDesk przedstawia, że niektórzy inwestorowie dokonują przedwczesne i nielegalnej sprzedaży. Równolegle, oszuści podają się za sprzedawców Gramów i wyłudzają pieniądze od osób zainteresowanych rynkiem kryptowalut.

Previous ArticleNext Article
CEO największych Polskich portali o kryptowalutach. Jestem autorem ponad 200 publikacji o branży kryptowaluty. W sieci znajdziesz moje publikacje na największych tematycznych serwisach. Pod każdą moją publikacją zapraszam do dyskusji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *