Tagomi, broker kryptowalut, który dołącza do Stowarzyszenia Libra

5/5 - (1 vote)

Tagomi, który jest głównym brokerem z rynku kryptowalut mający siedzibę w Nowym Jorku, dołączy do znanego nam Stowarzyszenia Libra, zarządzającego organu stablecoinem, który zostać ma wyemitowany przez Facebooka. Firma założona została w roku 2018 przez Jennifer Campbell. Jest to była współpracowniczka Union Square Ventures.

Tagomi zostanie dwudziestym drugim członkiem Stowarzyszenia Libra. Zgodnie z zasadą przyjętą, członkowie organizacji przekazują aż dziesięć milionów USD na rezerwę Libry, która stanowić ma aktywo, które wspiera kryptowalutę.

Tagomi – podmiot właściwy na właściwym miejscu

Tagomi do tej pory zarobiło jedynie dwadzieścia osiem milionów dolarów, więc samo zobowiązanie w wysokości dziesięciu milionów dolarów stanowić może dla podmiotu ze stażem dwuletnim naprawdę bardzo dużą sumę. Zauważyć należy, że z usług tejże firmy korzystają nazwy takie jak przykładowo: Electric Capital, Pantera Capital czy też Galaxy Digital.

Sama idea oferty Tagomi, którą znaleźć można na internetowej stroni firmy, jest prosta. Chodzi o realizację dużych zamówień cyfrowych zasobów naprawdę jest niezwykle trudna. Tagomi znacznie to ułatwia.

Poza tym Tagomi posiada jedną z pożądanych bardzo licencji na tym rynku – BitLicencja, która wydawana jest przez Departament Usług Finansowych Stanu Nowy Jork oraz która pozwala obsługiwać wszystkich mieszkańców Nowego Jorku.

Stowarzyszenie Libra po znacznych przejściach

Samo Stowarzyszenie Libra już od dobrych kilku miesięcy ma naprawdę spore problemy. Pomimo spektakularnego oraz głośnego startu w jego szprychy ktoś w momencie pewnym wsadził kij. Wielu sponsorów pierwotnych porzuciło projekt, obawiając się ponoć regulacyjnej presji ze strony rządu Stanów Zjednoczonych. Lista dezerterów obejmuje eBay, PayPal, Stripe, Mastercard, Visa oraz Vodafone.

Nie jest to także jasne, kiedy Facebook swoją cyfrową monetę w końcu wyemituje. Ponoć ma mieść jeszcze to miejsce w tym roku. Jednak nie jest to do końca pewne. Bowiem sam projekt ma naprawdę ogromne problemy z uwagi na działania urzędników oraz polityków. Jedni oraz drudzy uważają, że stablecoin uderzyć może w monetarne polityki banków centralnych poszczególnych krajów, a tym samym ma stanowić niebezpieczeństwo dla samej stabilności państwowych władz.

Jeśli zaś chodzi o samo Tagomi, to stablecoin wspierany właśnie przez Facebooka użytecznym niesamowicie może być narzędziem dla samego projektu. Decyzja firmy w związku z tym nie powinna nas w żadnym względzie dziwić.

Z kolei inni członkowie Stowarzyszenia to: PayU, Spotify, Women’s World Banking, Mercy Corps, Kiva, Lyft, Uber, Farfetch, Illiad, Union Square Ventures, Ribbit Capital, Thrive Capital, Andreessen Horowitz, Creative Destruction Lab, Bison Trails, Anchorage, Xapo oraz Coinbase.

Co więcej wcale nie tak dawno do organizacji tej dołączyło także wszystkim znane Shopify. Jak widzimy na załączonym obrazku troszkę tych organizacji jest. Nie dziwi nas zatem popularność tego stowarzyszenia.

Sprawdź więcej na forum:

Previous ArticleNext Article
CEO największych Polskich portali o kryptowalutach. Jestem autorem ponad 200 publikacji o branży kryptowaluty. W sieci znajdziesz moje publikacje na największych tematycznych serwisach. Pod każdą moją publikacją zapraszam do dyskusji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *