Stowarzyszenie Calibra ich szuka specjalistów ds. marketingu

Pomimo stawianych na drodze Libry przeszkód prace nad stablecoinem ciągle trwają, a dowodem jest poszukiwanie przez Stowarzyszenie Calibra dwóch specjalistów do spraw marketingu.

Stowarzyszenie Calibra powiększa zespół roboczy

Najnowsze ogłoszenie rekrutacyjne stowarzyszenia informuje o chęci zatrudnienia kierownika ds. mediów, marketingu cyfrowego i społeczności oraz również kierownika, ale ds. marki w dziale portfela cyfrowego. Są to stanowiska nie byle jakie, ale kierownicze i wymagania wobec kandydatów są dość wysokie, m.in.15 lat doświadczenia na podobnych stanowiskach oraz 10 lat doświadczenia w kierowaniu zasobami ludzkimi.

Określono zadania obu stanowisk. Pierwszy ma budować strategię akwizycji oraz utworzyć segment klientów i odbiorców, które mają być wykorzystane w programach angażujących, a drugi ma opracować kreatywną kampanię dedykowaną na urządzenia mobilne i wykorzystać całe zasoby marketingowe, aby zasięg promocji Libry objął 2.5 miliarda ludzi na całym świecie.

Projekt Libra nie umarł

Od przesłuchania w październiku 2019 roku Marka Zuckerberga w Kongresie USA o Librze nie słychać za wiele i można było odnieść złudzenie, że Facebook wycofuje swój projekt stablecoina. Obecnie okazuje się, że Calibra poszerza zespół o znaczące stanowiska i wcale nie zamierza się wycofywać, a przeciwnie.

Zresztą we wrześniu ubiegłego roku stojący na czele Calibry David Marcus oświadczył, że pomimo wrogiego nastawienia regulatorów, cel główny, czyli uruchomienie Libry w roku 2020 pozostaje bez zmian. odniósł się on wówczas także do zarzutów o możliwość zakłócenia polityki pieniężnej banków centralnych po wprowadzeniu Libry na rynek, krótko oświadczając, że przecież każdy stablecoin Libra będzie zabezpieczony walutą tradycyjną, nie ma więc mowy o powstaniu nowego pieniądza.

Trzeba tutaj przypomnieć, że stablecoiny nie są Bitcoinem, czy altcoinami, gdyż emiter takiej kryptowaluty musi im zapewnić zabezpieczenie. Może to być pokrycie w walucie fiducjarnej albo innych aktywach, np. w złocie.

Dodatkowo Marcus uważa, że Libra będzie używana jedynie wówczas, gdy użytkownicy zauważą w tym dla siebie jakąś korzyść. Szef Calibry sądzi, że będą nią dokonywane mikropłatności internetowe oraz zostanie użyta przy transakcjach międzynarodowych, a nikt nie będzie używał Libry do uiszczenia należności w kawiarni za espresso.

Przyszli emitenci Libry zapewniają również, że standardy stablecoina dotyczące AML, czyli przeciwdziałania praniu pieniędzy będą o wiele lepsze aniżeli ma to miejsce w innych sieciach płatniczych. Ma to zapewnić właśnie technologia blockchain z zapisem wszystkich transakcji w łańcuchu bloków, dzięki czemu organy państwowe będą mogły łatwiej śledzić podejrzane transakcje, a tym samym łatwiej zidentyfikować podejrzanych o przestępstwa finansowe.

Markus stwierdza, że blockchain umożliwia regulatorom wgląd w transakcje i łatwiejsze określenie ryzykownych miejsc bez polegania na raportach.

Previous ArticleNext Article
CEO największych Polskich portali o kryptowalutach. Jestem autorem ponad 200 publikacji o branży kryptowaluty. W sieci znajdziesz moje publikacje na największych tematycznych serwisach. Pod każdą moją publikacją zapraszam do dyskusji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *