Square rozbija bank bitcoinowy oraz raportuje przychody miliardowe

Rate this post

Stało się Square rozbija bank

Firma o nazwie Square, która zajmuje się typowym pośrednictwem w samych transakcjach płatności, właśnie zaraportowała bardzo duże zyski za trzeci kwartał bieżącego roku. Spółka notowana na giełdzie poinformowała w liście swoim od inwestorów, że Cash App wygenerował już 1,63 miliarda dolarów z Bitcoina oraz 32 miliony dolarów zysku brutto bezpośrednio z Bitcoina w trzecim kwartale bieżącego roku, odpowiednio o około 11 lub 15 więcej w perspektywie rok do roku.

W drugim kwartale 2020 roku dla porównania notowana na giełdzie płatnicza firma sprzedała 875 milionów dolarów przy pośrednictwie gotówkowej aplikacji z siedemnastoma milionami dolarów zysku. Firma Square sprzedała 516 milionów dolarów w BTC przez cały ubiegły rok.

Dorsey jest królem Bitcoina

Wśród spółek, które są notowane na giełdzie powiedzieć można, że Jack Doresey’s, który jest szefem firmy Square był jedynym liderem w budowaniu bitcoinowych usług. Wprowadził jako pierwszy zakup pilotażowy Bitcoina w aplikacji Cash App. Miało to miejsce pod koniec roku 2017. Jego inna firma – PayPal miesiąc temu potwierdziła, że będzie oferować samą możliwość zakupu kryptowalut głównych.

Square jednak poszedł o krok dalej w kwartale trzecim. Jednocześnie oficjalnie dodali Bitcoina do swojego rocznego bilansu, zamiast udostępniać go po prostu klientom. Miesiąc temu firma również ogłosiła, że ulokuje pięćdziesiąt milionów USD ze swoich gotówkowych rezerw w Bitcoinie.

Jack Dorsey ogłosił dwie inwestycje strategiczne. Jedną z nich była inwestycja w Bitcoina o wartości pięćdziesięciu milionów dolarów, która będzie rodzimą walutą Internetu oraz ludziom pomoże rozwijać się w gospodarce i to na całym świecie.

W pierwszym kwartale tego roku Square przyniósł trzysta sześć milionów dolarów przychody ze sprzedaży Bitcoina w aplikacji Cash. Zaś w drugim kwartale przyniósł dokładnie 875 milionów dolarów przychody. Ogólnie aplikacja Cash również zapewnia znacznie większe zyski. Przyniosła w drugim kwartale 1,2 miliarda dolarów samego przychodu oraz 281 milionów dolarów brutto zysku.

Kup produkty CBD z bitcoin na Cbdolejki.com.pl 

Previous ArticleNext Article

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *