Shopify nowym członkiem zarządu Libra Association

Rate this post

Stowarzyszenie Libra Association, które zwane jest „kryptowalutą Facebooka”, powołało nowego członka rady zarządzającej, jakim jest Shopify. To pierwsza taka sytuacja od powstania stowarzyszenia, które działa od października 2019 roku.

Połączenie sił Shopify i Libra Association

Shopify jest największą amerykańską platformą e-commerce dla sprzedawców. Warto przypomnieć, że na CoinMarketCap platforma jest nadrzędnym blockchainem dla kryptowalut czy danych tokenów. Może również odnosić się do giełdy, gdzie istnieje możliwość zakupu, wymiany lub sprzedaży kryptowalut. Shopify postanowił dołączyć do stowarzyszenia Libra Association, które za cel obrało sobie rozwój nowych metod globalnych płatności.

Cele Shopify w stowarzyszeniu

Wydano specjalne oświadczenie w tej sprawie, w którym zakomunikowano, że celem Shopify i stowarzyszenia Libry będzie dalsza wspólna budowa sieci płatności, dzięki którym pieniądze staną się bardziej dostępne dla konsumentów i sprzedawców na całym świecie. Warto pamiętać, że platforma Shopify działa już z myślą o swoich użytkownikach, których jest już ponad milion, internetowych sprzedawcach najróżniejszych usług i przedmiotów. Jakie cele przyświecają Shopify? Przede wszystkim jawne prowizje, łatwy dostęp do kapitału, a także zapewnienie bezpieczeństwa i prywatności wszelkich danych handlarzy powiązanych z platformą. Ponadto Shopify oraz stowarzyszenie Libra Association planują utworzyć nową infrastrukturę, dzięki której dojdzie do zaangażowania jeszcze większej liczby przedsiębiorców z całego świata.

Czym jest stowarzyszenie Libra Association?

Warto przypomnieć, że do Libra Association nie należy Facebook, który jest największą platformą społecznościową świata. Za to do stowarzyszenia dołączyła Calibra, która jest spółką zależną Facebooka. Libra jest projektem środka płatności, jaką jest cyfrowa waluta, który ma być następnym etapem ewolucji codziennego światowego handlu. Założenie twórców jest takie, by płatności były wykonywane błyskawicznie. Wizjonerzy porównują taki system płatności do wysyłania oraz odbioru wiadomości tekstowych (sms) lub wiadomości w komunikatorach internetowych.

Mimo tych innowacyjnych planów, Facebook nie podjął decyzji o wsparciu którejś z walut internetowych, czyli kryptowalut, do których należy choćby najpopularniejszy Bitcoin (BTC). Libra stała się za to stablecoinem. Oznacza to, że jest walutą cyfrową, która nie podlega wahaniom kursu lub zmienność cenowa utrzymuje się na minimalnym poziomie.

Jaka będzie przyszłość Libry?

Mimo że stowarzyszenie Libry ma ambitne plany, zarząd nie jest ustabilizowany. Co ciekawe, jeszcze przed powstaniem rady zarządzającej w październiku 2019 roku, ze stowarzyszenia zrezygnowały kluczowe podmioty, takie jak: eBay, Mastercard, PayPal, Visa, Stripe, Booking Holdings, Mercado Pago. Ze stowarzyszenia wystąpiła także spółka Vodafone. Shopify dołączył do 20 pozostałych członków, do których zaliczają się między innymi: Lyft, PayU, Spotify, Uber, Xapo, Coinbase, Kiva, Andreessen Horowitz, Women’s World Banking, Iliad, Farfetch, Bison Trails czy Anchorage.

Sprawdź więcej na naszym forum:

Previous ArticleNext Article
CEO największych Polskich portali o kryptowalutach. Jestem autorem ponad 200 publikacji o branży kryptowaluty. W sieci znajdziesz moje publikacje na największych tematycznych serwisach. Pod każdą moją publikacją zapraszam do dyskusji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *