Rekrutacja specjalistów oficjalnie rozpoczęta przez Libre

Rate this post

Libra jest to projekt, którego autorem jest znany na całym świecie portal społecznościowy Facebook a także pozostałe podmioty zwane partnerskimi. Polega on przede wszystkim na wpuszczeniu do obiegu waluty cyfrowej, która nazywa się Libra. Od momentu opublikowania tej informacji czyli od 18 czerwca, na drodze wprowadzenia waluty do obiegu pojawiło się wiele problemów. Wszelkie przeszkody powstają za sprawą amerykańskich prawodawców, to za ich sprawą wielu pracowników Facebooka zostało przesłuchanych. Kolejną organizacją, która zgłasza wątpliwości jest Komisja Europejska, wątpi ona w stosowane potencjalnie praktyki.

Rozwiązanie problemu wymaga od Calibry 27 specjalistów

Po pierwsze biała księga, która opisuje Librę, zawiera adnotację dotyczącą o oddzieleniu danych, które ściśle związane są z wszelkimi działaniami społecznościowymi od jakichkolwiek finansów. W celach finansowych powstał osobny podmiot, który nazywa się Calibra. Głównym celem jest odpowiedzialność za budowanie dla Libry specjalnej aplikacji. Ma powstać dostępny w innych popularnych aplikacjach tj. WhatsApp oraz Messenger, specjalny portfel.

Calibra odpowiada również za pojawienie się w mediach ogłoszeń o pracę. Tak więc to Calibra wyraża chęć wzmocnienia zespołu ds. zgodności a także regulacji. Zatrudnianie tak licznej grupy ludzi ma konkretny cel. Najlepsi specjaliści mają podjąć pracę aby pokazać światowym regulatorom, iż firmowany przez nich projekt jest bezpieczny i nie stanowi żadnego zagrożenia.

Wśród poszukiwanych specjalistów jest osoba, której odpowiedzialność opisuje się następująco: „osoba na tym stanowisku odpowiedzialna będzie za sprawowanie kierownictwa a także kontroli nad pracami, o charakterze analitycznej stawianych wymogów regulacyjnych. Ponadto do głównych zadań osoby na tym stanowisku będzie należeć tworzenie procedur, które pozwolą uzyskać pewność, że Calibra jest gotowa, przystosowana do tego aby podjąć działania egzekwowania wymagań związanych z honorowaniem możliwości a także ograniczeń.” Dane stanowisko nosi nazwę Sanctions Lead –  kierownik od spraw sankcji. Człowiek, który będzie pełnić daną funkcję, będzie pracować z całym zespołem prawników. Ponadto będzie ściśle współpracować z wszystkimi partnerami portalu społecznościowego Facebook, wszelkimi agencjami rządowymi a także z regulatorami. Cel jest jeden zapewnienie zgodności produktów Calibry z istniejącymi już  wytycznymi w różnych krajach na całym świecie.

Wśród poszukiwanych ludzi do pracy jest również stanowisko kierownika który odpowiedzialny będzie za tajemnicę bankową. Dokładna nazwa stanowiska to Bank Secrecy Act –  kierownik ds. ustawy o tajemnicy bankowej. Kolejną osobą ważną w zespole ma być kierownik ds. przeciwdziałania praniu brudnych pieniędzy. Kandydaci na dane stanowiska muszą spełnić szereg wymagań. Przede wszystkim są brane pod uwagę te osoby, które posiadają doświadczenie w pracy w bankowości. Wszystkie te osoby mają za zadanie zadbać o to aby przepisy prawa a także panujące w Europie a tak że w Ameryce regulacje, były zgodne z polityką Calibre. Aby tak było należy dokonać wszelkich starań, by dopasować je do reszty.  Odpowiedzialność na barkach tych osób będzie ogromna.

Łączna liczna ogłoszeń o pracę, zamieszczonych przez Calibre to 27. Poszukiwani są ludzi z ogromną wiedzą a także doświadczeniem. Wśród ogłoszeń możemy również odnaleźć to które dotyczy stanowiska ds. oszust.

Previous ArticleNext Article
CEO największych Polskich portali o kryptowalutach. Jestem autorem ponad 200 publikacji o branży kryptowaluty. W sieci znajdziesz moje publikacje na największych tematycznych serwisach. Pod każdą moją publikacją zapraszam do dyskusji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *