Prezes PayPala uważa, że wyłącznie inwestuje w Bitcoina (BTC)

5/5 - (1 vote)

Dan Schulman, a więc dyrektor generalny PayPala, podczas ostatniego wywiadu wyjawił, że posiada w swoim inwestycyjnym portfelu tylko i wyłącznie BTC, a więc Bitcoiny. Do tego także skomentował odejście firmy ze znanego wszystkim projektu Libra.

20 listopada, w Fortune został opublikowany wywiad z Danym Schulmanem, a więc CEO PayPala. Podczas wywiadu omawiane zostały różne tematy. W tym także powód wycofania się giganta elektronicznych płatności ze Stowarzyszenia Libra oraz to, czy jej CEO w ogóle posiada kryptowaluty jakiekolwiek.

PayPal opuścił jako pierwszy projekt Facebooka

Schulman wyjaśnił, że PayPal zdecydował się na rezygnację ze współtworzenia przez Facebooka zainicjowanego projektu Libra, ponieważ firma ta postanowiła się skupić na czymś zupełnie innym. CEO PayPala stwierdził, że jeśli się skupią na projektach własnych, to będą jak najbardziej w stanie przyspieszyć finansowe włączenie jeszcze szybciej.

Musimy przypomnieć, że na początku miesiąca października, PayPal opuścił oficjalnie Stowarzyszenie Libra. Dodał jednocześnie, że firma popiera nadal aspiracje Libry oraz oczekuje pewnego rodzaju dialogu na temat samych sposobów współpracy w przyszłości. Jeśli chodzi o rezygnację PayPala za sobą pociągnęła wystąpienie ze stowarzyszenia partnerów kolejnych Facebooka, w tym także eBay’a oraz także gigantów płatniczych kart, Visa oraz MasterCard.

PayPal pracuje właśnie nad kryptowalutami oraz blockchainem

John Rainey, który jest finansowym dyrektorem PayPala wcześniej powiedział, że firma ma jak najbardziej zespoły, które skrzętnie pracują nad blockchainem oraz kryptowalutami i, że chcą oni uczestniczyć w rozwoju tejże technologii.

Schulman w wywiadzie dla Fortune niechętnie jednak dzielił się szczegółami na ten właśnie temat oraz nad czym pracuje dokładnie PayPal, chociaż on zaznaczył, ze konkuruje to niekoniecznie z Librą. Dodał także, że wiedzą, że z technologią blockchain są wiązane bardzo duże nadzieje. Jest to naprawdę dla nich bardzo intrygujące, ale musi naprawdę zagwarantować coś, czego kompletnie nie zapewniają technologie tradycyjne.

Jeśli chodzi o same kryptowaluty, to CEO PayPala powiedział, że rynek jest wciąż bardzo niestabilny i że na kryptowaluty nie ma w tej chwili zbyt dużego popytu ze strony firm, ponieważ działają one na bardzo niewielkich marżach. Powiedział także, że dopóki kryptowaluty nie będą mniej zmienne, to nie będą walutą akceptowalną powszechnie przez firmy w sieci, nie w tak zwanym darknecie, ale tak naprawdę w Internecie.

Na pytanie, czy w jakieś kryptowaluty inwestuje, Schulman potwierdził, że ma rzeczywiście w swoim portfelu monety wirtualne – tak ma, ale tylko i wyłącznie właśnie Bitcoiny.

Jego odpowiedź może i nie była zbyt długo, ale tak naprawdę dosadna. Niestety generalny dyrektor PayPala nie wyjawił, dlaczego się zdecydował akurat na Bitcoina ani dlaczego tak naprawdę nie inwestuje w zupełnie inne monety. Jak widzimy czujemy pewien niedosyt.

Previous ArticleNext Article
CEO największych Polskich portali o kryptowalutach. Jestem autorem ponad 200 publikacji o branży kryptowaluty. W sieci znajdziesz moje publikacje na największych tematycznych serwisach. Pod każdą moją publikacją zapraszam do dyskusji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *