PayPal odchodzi z Libry. Zuckerberk ponownie na dywaniku

5/5 - (1 vote)

W ostatnim czasie coraz więcej dzieje się wokół waluty Facebooka Libra. PayPal, będący czołowym partnerem wydał oficjalną informację o tym, że opuszcza stowarzyszenie Libra. Twórca serowcu społecznościowego Mark Zuckerberg ponownie znajdzie się na dywaniku amerykańskiego kongresu.

Powody odejścia PayPal z Libry

Według informacji od Wall Street Journal PayPal odcina się i opuszcza stowarzyszenie, a tym samym projekt Libra. Są to najnowsze doniesienia oficjalnie podane przez firmę w oświadczeniu:

PayPal planuje w najbliższym czasie zakończyć swoje uczestnictwo w stowarzyszeniu Libra (Libra Association).

Taka decyzja została podjęta, ponieważ firma pragnie skupić uwagę na kontynuacji własnej misji. Misja ta ma na celu pomoc w dostępie do usług finansowych osobom niemającym dostępu do sieci, powstałego zwykle wskutek braku zasięgu. Żadna konkretna informacja poza tą nie została podana.

Informacja o opuszczeniu projektu Libra przez PayPal, który jest gigantem płatności online, zbiegło się innymi również niepokojącymi wiadomościami. Pierwszą z nich był fakt, że PayPal nie pojawił się na spotkaniu, dotyczącym budowy projektu Libra, które miało się odbyć w Waszyngtonie. Kolejne to informacje o tym, że inni potężni uczestnicy stowarzyszenia Visa i MasterCard także miały zamiar opuścić stowarzyszenie Libra. Ostatnie informacje pojawiły się na zaledwie dwa dni przed oświadczeniem PayPal.

Oto komunikat wydany przez stowarzyszenie Libra po wczorajszym opuszczeniu poprzez PayPal, który został wydany na Twitterze:

Zmiana nie jest łatwa i każda z organizacji przyłączających się do współpracy, musi zawczasu ocenić wielkość ryzyka, jak i korzyści mogących ewentualnie wyniknąć z przyłączenia się do zmiany, którą obiecuje Libra.

Czekamy na pierwsze zebranie rady Libra, które nastąpi w przeciągu 10 dni. Wówczas będziemy dzielić się informacjami oraz szczegółami dotyczącymi 1500 podmiotów, które wyraziły chęć uczestnictwa w stowarzyszeniu Libra.

Mark Zuckerberk ponownie na dywaniku

Niekorzystne informacje, które spływają na właściciela najpotężniejszej z firm technologicznych na świecie Marka Zuckerberga, obierają coraz szerszy zasięg.

Zuckerberg był już wielokrotnie poddawany przesłuchaniom przez amerykański kongres odnośnie spowolnionych działań Facebooka, które to mogłyby mieć negatywny wpływ na interesy USA. Odnośnie krypto waluty, nowej waluty Facebooka Libra, kongres ten dopytywał się już wielokrotnie. Ostatnie informacje mówią o tym, że działania tego typu nie zostaną zakończone.

Sheryl Sandberg, dyrektor operacyjny Facebooka jest umówiony na spotkanie z amerykańskim kongresmenem. Ma się ono odbyć już w październiku. Spotkanie to, według mediów z San Francisco jest warunkiem zjawienia się Zuckerberga przed komisją do stycznia 2020 roku.
Na spotkaniu poruszane będą różne kwestie. Jednym z tematów odgrywających główną rolę, który będzie poruszany na kongresie, ma być właśnie projekt Libra.

Co myślicie o projekcie Libra od Facebooka? Czy technologia blockchain ma szansę stać się popularna dzięki temu?

Previous ArticleNext Article
CEO największych Polskich portali o kryptowalutach. Jestem autorem ponad 200 publikacji o branży kryptowaluty. W sieci znajdziesz moje publikacje na największych tematycznych serwisach. Pod każdą moją publikacją zapraszam do dyskusji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *