Parlament Chin – proponuje fundusz krajowy rozwoju blockchain.

Rate this post

Parlament Chin – proponuje fundusz krajowy rozwoju blockchain.

Na właśnie odbywającym się szczycie politycznym w Chinach, deputowany parlamentu chińskiego zaproponował plan utworzenia wspieranego przez rząd specjalnego funduszu rozwoju blockchain. Ma to na celu wspieranie technologii blockchain oraz firm obiecujących z branży blockchain.

Fundusz rozwoju blockchain

OZPL – Ogólnochińskie Zgromadzenie Przedstawicieli Ludowych, parlament Chin oraz Ludowa Polityczna Konferencja Konsultatywna Chin, a więc najpotężniejsza doradcza instytucja w kraju, rozpoczęły swoje coroczne sesje w ubiegłym tygodniu, tak zwane Dwie Sesje zwane także „lianghui”. Zdaniem ekspertów jest to możliwie najważniejsze polityczne wydarzenie w Chinach w tym roku.

Jak donosi nam Beijing News – Jeqing Tan, który jest deputowanym Ogólnochińskiego Zgromadzenia Przedstawicieli Ludowych, zaproponował nam utworzenie specjalnego funduszu krajowego blockchain. OZPL jest w zasadzie największym legislacyjnym organem Chin, dlatego akceptacja ewentualna tejże propozycji może być wspaniałą wręcz wiadomością dla branży chińskiej blockchain.

Tak naprawdę celem funduszy jest zachęcanie do technologicznych innowacji właśnie w przestrzeni blockchain, wpieranie rozwoju wszelkich przedsiębiorstw obiecujących z branży blockchain oraz kultywowanie „jednorożców” blockchainowych (start-upów, które są wyceniane na co najmniej tak naprawdę miliard dolarów). Takie informacje przekazał nam Tan.

Chiny są liderem w rozwoju samej technologii blockchain

Tan uważa, że ogólne zastosowanie technologii blockchain pomoże jak najbardziej zmodernizować procesy rządowe chińskie, jednocześnie przyczyniają się do stworzenia genialnego społeczeństwa o wysokim zaufaniu, które się opiera na systemach inteligentnych zarządzania. Z czasem, rozwój przemysłu chińskiego blockchain oraz wdrożenie systemów zarządzania, które są oparte na blockchainie, pomóc może Chinom w zostaniu liderem światowym właśnie w rozwoju tejże technologii.

Nowy gospodarczy potencjał oraz także nowe możliwości wynikające z technologii blockchain są naprawdę ogromne. Dlatego właśnie Chiny opracować muszą bardzo jasny plan dalszego rozwoju branży blockchain. W ten sposób przekonuje nas Tan. Dodatkowo także wskazuje, że chociaż uważa, że branża ma naprawdę ogromny potencjał wzrostu. Istnieje obecnie kilka czynników, które hamuje wzrost. O jakich czynnikach mowa? Mowa tutaj o liczbie chińskim przedsiębiorstw blockchain, waluta skalowalność przedsiębiorstw chińskich, a do tego brak informacji oraz także talentów. Pomimo tego możemy argumentować, że na samym poziomie krajowym Chiny znacznie są dalej w rozwoju samych systemów, które są oparte na blockchainie, aniżeli jakikolwiek inny kraj na całym świecie.

Będziemy obserwować z dużym zainteresowaniem jak to będzie wyglądało w Chinach. Chiny są naprawdę Państwem dosyć innowacyjnym, którego pomysłu obserwują z dużym zaciekawieniem inne kraje w Europie oraz także na całym świecie. Tak jest także w tym przypadku. Nie mamy co do tego żadnych wątpliwości.

Previous ArticleNext Article

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *