Oferta zakupu Facebook Libra to oszustwo

Rate this post

Jakiś czas temu, kiedy po raz pierwszy opinia publiczna usłyszała po raz pierwszy o planach Facebooka, wybuchła fala spekulacji, oraz dyskusji na temat tego, czy pomysł twórców największego na świecie portalu społecznościowego ma rację bytu. Mowa tutaj o nowej, kryptowalucie- Facebook Libra.

Według zapowiedzi twórców ma ona zrewolucjonizować rynek finansowy. Negatywnie w jej kontekście wypowiedział się jednak Donald Trump, co zdecydowanie nadszarpnęło już początkową opinię wielu ludzi o nowym produkcie Facebooka. Sytuacji nie poprawiają również liczne oszustwa, które już teraz raportowane są przez wiele osób, mimo tego, że Libra światło dzienne ma ujrzeć dopiero w przyszłym roku.

Czy Libra ma szansę stać się prouktem na skalę światową? 

Te negatywne dla Libry wydarzenia nie oznaczają jednak, że nowa kryptowaluta nie ma szans na powodzenie. Już teraz, pomimo upływu bardzo krótkiego czasu od ogłoszenia jej powstania, giganci ze świata e-commerce, fintech, oraz świata gamingu, zadeklarowali, że chętnie wprowadzą Facebook Libra do swoich działań. Dodatkowo, nowa kryptowaluta będzie obsługiwana przez wszystkie aplikacji należące do Facebooka (m.in. Instagram, WhatsApp, Messenger). Co więcej, będzie to powszechna, alternatywna waluta, dostępna dla ludzi z całego świata, bez ograniczeń ze strony banków.

Oferta zakupu Facebook Libra to oszustwo 

Nawet nie będąc ekspertem, bardzo szybko można zauważyć, że stworzenie, oraz ogłoszenie Facebooka o wprowadzeniu nowej kryptowaluty to ogromne przedsięwzięcie. Wiele osób od razu postanowiło wykorzystać nadarzającą się szansę na uczciwy lub nieuczciwy zarobek. Do pierwszej grupy zaliczamy osoby, które pomimo tego, że Facebook Libra rozpocznie swoją działalność dopiero w przyszłym roku, już teraz rozpoczęli wyszukiwanie okazji do zainwestowania. Wykorzystać to postanowili oszuści, którzy z wielkim impetem rozpoczęli promocję swoich fałszywych kont i ofert. Najwięcej ich można wciąż spotkać na Facebooku oraz Instagramie. Oszuści oferują Libre po okazyjnych cenach, co jest jednak niemożliwe do oszacowania, ponieważ Facebook nie podał wstępnych cen, które będą obowiązywać od momentu pojawienia się nowej kryptowaluty.

Jeszcze większe niebezpieczeństwo niż utratę pieniędzy niosły ze sobą tzw. oferty specjalne, które oferowały dostęp do darmowych zasobów kryptowaluty, w zamian za odwiedzenie konkretnych stron, które był autostradą dla hakerów, oraz wirusów. Problem został nagłośniony przez jedną z największych gazet codziennych w USA Washington Post. Niedługo po tym, Facebook podjął bardzo zdecydowane kroki w celu zaprzestania tego procederu i szybko pousuwał podejrzane konta. Nie można jednak ukryć, że oszuści podeszli to sprawy bardzo profesjonalnie. Wykorzystali w swoich materiałach znaki brandowe Facebook Libra, samego portalu, oraz Instagramu. Wszystko wyglądało w taki sposób, że nieświadomi inwestorzy mogli naprawdę dać się przekonać.

Podsumowanie:

Obecnie ciężko określić, czy Libra wkupi się w łaski odbiorców i stanie się prawdziwą rewolucją na światowym rynku. Na ten moment jednak trzeba pamiętać, że nie jest ona nawet dostępna, dlatego wszystkie próby sprzedaży, lub transakcji są oszustwami.

 

Previous ArticleNext Article
CEO największych Polskich portali o kryptowalutach. Jestem autorem ponad 200 publikacji o branży kryptowaluty. W sieci znajdziesz moje publikacje na największych tematycznych serwisach. Pod każdą moją publikacją zapraszam do dyskusji.

This post has 2 Comments

2

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *