Nowy pozew przeciwko Facebookowi oraz YouTube.

Rate this post

Nowy pozew przeciwko Facebookowi oraz YouTube za zachowanie anty konkurencyjne wobec kryptowalut.

Pozew sądowy

W sądach australijskich wytoczony został nowy pozew przeciwko YouTube oraz Facebookowi na 600 milionów dolarów. Powodowie uważają, że giganci ci angażują się w anty konkurencyjne zachowania, odkąd w roku 2018 zakazali oni reklamowania treści bezpośrednio związanych z kryptowalutami.

Nowy pozew przeciwko Facebookowi oraz YouTube, tym razem podobno wykluczyć postanowiono Google. Pozew złożony został przez kancelarię JPB Liberty dokładnie 14 sierpnia w Sądzie Federalnym Nowej Południowej Walii. Domagają się odszkodowania za zachowania anty konkurencyjne, które obie platformy zdecydowały się wytoczyć przeciwko kryptowalutom.

W roku 2018 na platformach Facebook oraz YouTube wprowadzony został zakaz kryptowalut. Na tychże platformach nie mogą być w żadnym wypadku reklamowane treści związane z cyfrowymi zasobami. Platformy są w pełni niezależne, ale środek wdrożony został na obu platformach z różnicą wynoszącą zaledwie 2 tygodni. Oznacza to nic innego jak to, że obaj giganci w pełni zgodzili się na takowy zakaz. W roku 2019 tenże zakaz został troszkę obniżony, ale w dalszym ciągu na tych platformach kryptowaluty są cenzurowane w dalszym ciągu.

Z tego też powodu pozew sfinansowany został przez rodzinę oraz przyjaciół Andrew Hamiltona, CEO JPB Liberty, aby tak naprawdę każdy, kto jest częścią społeczności właśnie kryptowalut, mógł swoich praw dochodzić. Sam termin rejestracji do zbiorowego pozwu jest wciąż otwarty oraz dostępny będzie do 21 sierpnia.

Pozew wniesiony został do sądów australijskich w wysokości łącznej 600 milionów dolarów. Jednak sam Hamilton uważa, że wartość tego właśnie roszczenia wzrosnąć może do 300 miliardów dolarów. Tenże pozew stanowi ryzyko dodatkowe, ponieważ złożony został w Australii, ponieważ przegrywająca strona będzie musiała ponieść wszelkiego rodzaju koszty prawne, które podczas procesu prawnego występują.

Youtube atakuje ciągle skrzydła kryptowaluty

Previous ArticleNext Article

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *