Nowe przepisy wprowadzane w Korei Południowej mogą przyczynić się do zahamowania rozwoju rynku Bitcoin

Rate this post

Zdaniem ekspertów nowe przepisy wprowadzane w Korei Południowej mogą przyczynić się do zahamowania rozwoju rynku Bitcoin (BTC)

Czy nowe regulacje prawne wprowadzane w  Korei Południowej mogą być silnym ciosem zadanym w BTC?

Jeden z ekspertów z zakresu ekonomii pracujący na terenie Korei Południowej obawia się, że surowe regulacje prawne dotyczące walut cyfrowych w istotny sposób mogą wpłynąć na zahamowanie rozwoju tegoż rynku.

Korea Południowa dąży do zmiany regulacji prawnych dotyczących walut cyfrowych

Rząd Korei Południowej podał niedawno do wiadomości publiczne informację, że ma w planach wprowadzenie nowego podatku na waluty cyfrowe. Jak donosi Korea Times powołując się na wypowiedź koreańskiego eksperta z zakresu ekonomi pracującego na Uniwersytecie Yonsei, Sung Tae-yoon, decyzja tamtejszego rządu o dodatkowym opodatkowaniu zysków pochodzących własnie z walut cyfrowych może w znacznym stopniu przyczynić się do spowolnienia rozwój rynku kryptowalutowego w tym państwie.

Zdaniem Sung Tae-yoon dodatkowe opodatkowanie raczkującego rynku walut cyfrowych jest decyzją zbyt pochopną. W jego opinii surowe regulacje prawne czy też podatki mogą uniemożliwić dynamiczny rozwój branży w Korei Południowej. Sung Tea-yoon jest też zdania, że kryptowaluty nie powinny być traktowane w kategoriach uniwersalnych zasobów jak tradycyjne waluty.

Czy wprowadzenie nowych regulacji prawnych na terenie Korei Południowej jest rzeczywiście konieczne?

Jak łatwo się domyślić odpowiedź na powyższe pytanie nie jest jednoznaczna. Podobnie jak opinie ekspertów. Kim Jin-ill, czyli ekspert z zakresu ekonomii z Uniwersytetu Koreańskiego, twierdzi, że wprowadzenie nowych regulacji prawnych w zakresie walut cyfrowych jest niezbędne. W jego opinii jest to konieczne nawet w sytuacji gdy może przyczynić się to do zahamowania w jakiś sposób rozwój danego rynku.

Istnieje także liczne grono krytyków uważających, że wprowadzenie nowych podatków przez koreański rząd jest podyktowane niepewnością fiskalną wynikająca z pandemii COVID-19.

Warto jest mieć na uwadze fakt, że rząd Korei Południowej nosi się z zamiarem opodatkowania nie tylko walut cyfrowych. Koreański minister finansów Hong Nam-Ki poinformował,  że  w ramach reformy systemu podatkowego przeprowadzanej w 2020 rozważa się możliwość wprowadzenia między innymi podatku cyfrowego, który to bezpośrednio odnosi się do dodatkowego podatku nałożonego na zagraniczne firmy z sektora informatycznego. Mamy tu na myśli takich gigantów jak Google czy Amazon rzecz dotyczy działalności biznesowej prowadzonej przez te podmioty online.

Jak łatwo się domyślić inne państwa podchodzą do tematu zupełnie inaczej. Dla przykładu Portugalia stała się całkiem niedawno krajem bardzo przyjaznym dla walut cyfrowych. Na skutek czego na chwilę obecną może zaoferować potencjalnym inwestorom zerowe stawki podatkowe. Warto podkreślić, że rzecz nie dotyczy tylko i wyłącznie podatków od kryptowalut obracanych na giełdach walut cyfrowych, ale także tych wydobywanych przez górników.

Previous ArticleNext Article

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *