Najstarsza waluta cyfrowa, czyli Bitcoin zbliża się do wyceny na poziomie 12 000 dolarów

Rate this post

Najstarsza waluta cyfrowa, czyli Bitcoin (BTC) zbliża się do wyceny na poziomie 12 000 dolarów (USD)

Najstarsza i najlepiej rozpoznawalna waluta cyfrowa, czyli Bitcoin (BTC) po raz kolejny zbliża się do wyceny na poziomie 12 000 dolarów (USD). Na chwilę obecną jego kurs wynosi w przybliżeniu 11 816 dolarów (USD). Solidne fundamenty jednoznacznie wskazują na to, że najstarsze waluta cyfrowa może przysłowiowego wiatru w żagle.

Bieżąca sytuacja Bitcoin (BTC) na rynku aktywów cyfrowych

W dniu wczorajszym sesja Bitcoin (BTC) została zamknięta z wyceną na poziomie blisko 11 780 dolarów (USD). Spowodowało to, że najstarsza waluta cyfrowa odnotowała 0,25% wzrost. Patrząc na to z perspektywy zakresu dobowego Bitcoin (BTC) urósł zaledwie o 0,81%. Nie zmienia to jednak faktu, że na chwilę obecną kurs pojedynczej monety sięga poziomu 11 816 dolarów (USD). Jak zapewne świetnie zdajecie sobie sprawę do przekroczenia pułapu 12 000 dolarów (USD) brakuje mu zaledwie 200 dolarów (USD).

Jak pokazują najnowsze dane, kapitalizacja rynkowa najstarszej waluty cyfrowej w wysokości ponad 218 miliardów dolarów (USD) jest przybliżona do kapitalizacji rynkowej jednego z największych banków świata. Mamy tu rzecz jasna na myśli  Bank of America.

Istotne osłabienie widoczne na rynku walut fiducjarnych sprzyja wzrostom zauważalnym w obrębie aktywów cyfrowych

Ostatnimi czasy aktywa takie, jak najstarsza i najlepiej rozpoznawalna waluta cyfrowa Bitcoin (BTC) oraz złoto odnotowały znaczący wzrost swojej wartości.Jak łatwo się domyślić w znacznym stopniu wynika to z inflacji dotyczącej tradycyjnych walut. Nie bez echa jest też widoczna ucieczka inwestorów oraz alokowanie zgromadzonych przez nich środków w zasoby o znacząco ograniczonej podaży. Zarówno najstarsza waluta cyfrowa, jak i najpopularniejszy kruszec są najczęściej wybieranymi przez inwestorów aktywami. Z całą pewnością wynika to między innymi z faktu, że pozwalają one swoim użytkownikom na zatrzymanie ich wartości w znacznie dłuższym zakresie czasu.

Opisaną powyżej sytuację z całą pewnością można, albo wręcz należy traktować w kategoriach jednego z katalizatorów dalszego rajdu na najstarszej walucie cyfrowej, czyli Bitcoinie (BTC). Jak powszechnie wiadomo widoczne osłabienie dolara amerykańskiego (USD) wpływa wzmacniająco nie tylko na postrzeganie, ale również pozycję praktycznie wszystkich aktywów cyfrowych oraz najbardziej pożądanych surowców. Najprawdopodobniej właśnie z takiego założenia wyszli Cameron i Tyler Winklevoss, czyli znani i rozpoznawani bracia bliźniacy, którzy to jednoznacznie przyznali, że pandemia oraz zagrożenie wynikające z możliwością zakażenia wirusem SARS-CoV-2a uzmysłowiła wszystkim, że zarówno dolar (USD) jak i pozostałe waluty fiducjarne śmiało można określać mianem śmiesznych pieniądze. Prezentowanie takiego punktu widzenia jest postrzegane przez wielu jako swoisty wyraz poparcia nie tylko dla Bitcoina (BTC), ale także wszystkich innych aktywów obecnych na wciąż rozwijającym się rynku cyfrowym.

Previous ArticleNext Article

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *