Najlepsze sposoby na dokonanie inwestycji w Bitcoina

Rate this post

By móc inwestować w Bitcoina najczęściej trzeba wejść w posiadanie tej kryptowaluty, co możliwe jest dzięki uczestnictwie w giełdzie kryptowalutowej, w obrębie specjalnej platformy, albo z wykorzystaniem oferty kantoru walut wirtualnych. Najbardziej ryzykownym sposobem kupowania Bitcoina jest korzystanie przy tym z oferty indywidualnych sprzedających, ponieważ przynajmniej początkującym inwestorom trudno będzie zweryfikować, czy mają do czynienia z uczciwym użytkownikiem, czy też nie i co właściwie kupują. Sprawdźmy zatem kilka najlepszych sposobów na dokonanie bitcoinowej inwestycji. 

Inwestowanie z wykorzystaniem platformy handlowej

Kupno i sprzedaż kryptowalut to transakcje, które dokonywane są najczęściej z wykorzystaniem indywidualnych kont użytkowników na odpowiednich platformach handlowych. Innymi słowy są to wspominane już giełdy kryptowalutowe, na których użytkownik może otworzyć swoje konto i rozpoczynać kupowanie i sprzedawanie wybranych kryptowalut, w tym Bitcoina, który dostępny jest w zdecydowanej większości przypadków. Najbardziej znane giełdy kryptowalutowe to Binance, Coinbase, a w Polsce – giełda kryptowalutowa BitBay. 

Po otwarciu konta użytkownika, co zwykle nie pociąga za sobą żadnych dodatkowych kosztów, można będzie dokonywać transakcji finansowych. Użytkownik musi się liczyć z koniecznością weryfikacji jego tożsamości, choć nie w przypadku wszystkich giełd. Po aktywowaniu konta, należy wpłacić pieniądze na zakup Bitcoinów. Większość giełd pozwala na nabywanie kryptowalut za powszechnie akceptowane waluty, jak dolar amerykański, euro, frank szwajcarski czy jen japoński, ale są i takie, gdzie można kupić Bitcoina za złotówki. Czasem do tego celu trzeba przelać pieniądze na konto na giełdzie kryptowalutowej z użyciem karty kredytowej lub systemu płatniczego PayPal. 

Na giełdzie użytkownik zleca nabycie określonej liczby Bitcoinów lub ich mniejszej jednostki – satoshi, a następnie określa maksymalną cenę sprzedaży, jaką jest w stanie zaakceptować. Giełda pośredniczy pomiędzy kupującym a sprzedającym, ale ona sama również może być stroną transakcji handlowej.

Kupno kryptowaluty w kantorze

Podobnie jak kantory walutowe, w sieci działają kantory kryptowalutowe. Wymiana walut fiducjarnych na BTC czy inną kryptowalutę odbywa się na zasadzie zlecenia. Jednak trzeba liczyć się z tym, że zakup Bitcoinów w kantorze może być obarczone większym ryzykiem i wymuszać godzenie się na wyższe kursy sprzedaży. 

Niezależnie od trybu kupowania Bitcoina w celach inwestycyjnych czy płatniczych, warto przechowywać kupione tokeny w indywidualnym portfelu kryptowalutowym, w którym stosowane są solidne zabezpieczenia przed cyber przestępcami. Giełda nie jest miejscem, gdzie na dłużej powinno się przechowywać kryptowaluty, nawet jeśli stosuje pewne zabezpieczenia. 

Kiedy warto podjąć inwestycję?

Wiedząc już, jakie mamy opcje wyboru w zakresie inwestowania w cyfrowe złoto, za jakie uważany jest właśnie Bitcoin, pora jest wytypować odpowiedni moment na zakup kryptowaluty (więcej informacji dla początkujących). Otóż dobrym podejściem w tym zakresie będzie prześledzenie cyklu kształtowania się cen na Bitcoinie oraz na innych kryptowalutach, z którymi pod pewnymi względami jest związany. Najczęściej to cena Bitcolina i ruchy cenowe w cyklu koniunkturalnym decydują o wycenie innych walut wirtualnych. 

Zwykle w momencie niepokojów w światowych gospodarkach, kiedy przychodzą kryzys o różnych podłożach, inwestorzy zaczynają wycofywać swój kapitał z giełd i przekazywać go na alternatywne inwestycje, do których zalicza się kryptowaluty. Ich rosnące zainteresowanie takim rynkiem powoduje, że Bitcoin nabiera wartości. Jest coraz droższy, a więc wzbudza zainteresowanie wśród kolejnych inwestorów, przez co sięgnięcie po kolejne maksimum wyceny staje się już tylko kwestią czasu. 

Trend wzrostowy w cyklu wyceny Bitcoina nie może jednak trwać w nieskończoność, więc po uspokojeniu giełd czy innych rynków finansowych, powoli posiadacze Bitcoina i innych kryptowalut mogą stopniowo decydować się na wyjście z rynku. Z uwagi na ograniczoną płynność zmuszeni są do obniżenia ceny sprzedaży BTC, by móc pozbyć się kryptowaluty i zrealizować zysk z inwestycji. Dlatego kurs BTC zaczyna spadać. Korekta na rynku następuje po okresie szczytowej wyceny. Im szybciej inwestor zauważy, że zakończyła się hossa na Bitcoinie, tym więcej zarobi na całej inwestycji. Więcej informacji o cenie BTC znajdziesz na https://www.xtb.com/pl/cena-bitcoina-kb.

Previous ArticleNext Article
CEO największych Polskich portali o kryptowalutach. Jestem autorem ponad 200 publikacji o branży kryptowaluty. W sieci znajdziesz moje publikacje na największych tematycznych serwisach. Pod każdą moją publikacją zapraszam do dyskusji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *