Mark Zuckerberg uważa, że Libra uratować może potęgę USA

5/5 - (1 vote)

Mark Zuckerberg, a więc dyrektor generalny Facebooka zeznał przez Komitetem do spraw Usług Finansowych Izby Reprezentantów USA w sprawie Libry. Podczas przesłuchań przez Kongresem prezes oraz ustawodawcy rozmawiali o rywalizacji rosnącej na samej linii USA oraz Chiny pod ekonomicznym kątem oraz politycznym.

Zuckerberg stwierdził, że projekt Libry zapewni to, że Stany Zjednoczone pozostaną finansowym liderem na całym świecie.

Jego zdaniem Chiny bardzo szybko dążą do wprowadzenia pomysłu podobnego w miesiącach nadchodzących. Jego zdaniem nie mogą tu siedzieć oraz także zakładać, że Ameryka jest obecnie liderem i zawsze nim będzie, jeśli nie wprowadzą innowacji. Libra także zostanie oparta na dolarze głównie i wierzy, że zwiększy to samo finansowe przywództwo Ameryki, a do tego także demokratyczne wartości oraz także wartości gospodarcze oraz także nadzór na całym świeci. Jeśli z kolei Ameryka nie wprowadzi żadnych innowacji, to przywództwo finansowe nie będzie po prostu zagwarantowane.

Libra a Chiny

W pytaniach swoich do Marka Zuckerberga członek Izby – Patrick McHenry zapytał także o Chiny jak i także o szybki rozwój technologicznych firm tegoż kraju. Zuckerberg powiedział, że obecnie sześć na dziesięć najlepszych technologicznych firm wywodzi się właśnie z China i na pewno tychże wartości nie podziela.

Z kolei zaś Andy Barr także omówić zagrożenie potencjalne związane bezpośrednio z walutą cyfrową Chin oraz także idee samego projektu Belt and Road, inicjatywy, która rozpoczęła się dokładnie sześć lat temat i jest częścią nowej oraz globalnej strategii rozwoju, którzy przyjęta została przez rząd chiński, obejmująca inwestycje na całym świecie jak i także rozwój infrastruktury.

Rozmawiając po przesłuchaniach bezpośrednio z mediami Maxine Waters przewodnicząca komisji powiedziała o Chinach, że wierzy, że są wystarczająco duzi jak i także wystarczająco silni oraz że są silni i inteligentni, aby wszelakie potrzeby zaspokoić. Co więcej także, aby być na całym świecie konkurencyjnymi. Zapowiedziała, że muszą iść dalej.

Finansowi analitycy obawiają się waluty cyfrowej chińskiej

Analitycy RBC Capital Markets stwierdzili wcześniej, że zdławienie Libry Facebooka pozostawić może pole do działania dla waluty cyfrowej banku chińskiego centralnego (CBDC), która przez to może zdominować finansowy świat.

RBC twierdzą, że jeśli organy amerykańskie regulacyjne odrzucą Librę, chińska CBDC stać się może globalną, walutą cyfrową we wschodzących gospodarkach.

Facebook opuścić może Stowarzyszenie Libra

Media poinformowały także, że właśnie Mark Zuckerberg stwierdził, że członek główny Libry, czyli właśnie Facebook, wycofać się może ze Stowarzyszenia Libry, jeśli waluta uruchomiona zostanie bez zgody organów samego nadzoru w Stanach Zjednoczonych. Jak widać na załączonym obrazku wszystko zapowiada się niezwykle ciekawie oraz interesująco. Musimy zaczekać jak się sprawy rozwiną i na czym finalnie stanie. Jedno jest pewne – będzie ciekawie.

Previous ArticleNext Article
CEO największych Polskich portali o kryptowalutach. Jestem autorem ponad 200 publikacji o branży kryptowaluty. W sieci znajdziesz moje publikacje na największych tematycznych serwisach. Pod każdą moją publikacją zapraszam do dyskusji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *