LibraCoin właśnie uaktualnie swoją roadmapę

Rate this post

Pomimo regulacyjnej niepewności twórcy właśnie LibraCoin z Facebooka jak najbardziej kontynuują wszelkie prace z nim związane. Nie tak dawno zespół wydał kolejną, a dokładnie drugą roadmapę.

Dzisiaj tak naprawdę jeszcze nie wiemy, kiedy dokładnie Libra ujrzy dzienne światło. Pomimo tego jej projektanci budują nadal wokół projektu tego społeczność. Niedawny post, który został napisany na blogu przez programistów sugeruje, że sam projekt nadal działa. Co więcej tak naprawdę trwają już tego samej technologii.

Libra Coin oraz całkiem nowa roadmapa

Nowa roadmapa obejmuje wszelkie etapy prac, które tak naprawdę dotyczą uruchomienia mainnetu, jego kryteriów startu, a do tego także kwestii samego edukowania ogółu społeczności.

Mówią sami, że zakończyli prace projektowe odpowiednie jak i także przeszli przez szczegółowy oraz także oddalony plan. Został on pokazany na osi czasu, która dotyczyła wszystkich funkcji. Pracują obecnie nad zestawem pełnym dokumentów architektury samego protokołu Libra. Musimy mieć także świadomość, że finalizują zewnętrzne interfejsy API właśnie z udziałem społeczności. Mogliśmy to wszystko przeczytać w komunikacje.

W ramach samego testnetu LibraCoin tak naprawdę działa już dokładnie osiem węzłów walidatorów. Zespół świetnych programistów pracuje także nad samym ustawieniem węzłów, które sprawdzają dla wszystkich nietechnicznych członków, którzy zatrudnić mogą zewnętrzny zespół do obsługi węzła swojego.

Dzisiaj dokładna lista walidatorów już nie jest znana. Tak naprawdę wiemy tylko, że na samo Stowarzyszenie Libra odeszła naprawdę spora część członków pierwszych. Tutaj na pewno nie możemy zapominać o PayPal oraz o MasterCard. Tych pierwszych ma być docelowo aż stu.

Opóźnienia jak i także całkiem niepewna przyszłość

W zasadzie to nadal nie wiadomo, kiedy dokładnie LibraCoin się pojawi w końcu na rynku. Poza tym przed samymi twórcami jeszcze jest jedna znacząca przeszkoda. O jaką przeszkodę konkretnie chodzi? Chodzi o przejście poprzez regulacyjną fazę. Dzisiaj politycy jak i także urzędnicy w Stanach Zjednoczonych oraz w Europie są jak najbardziej zgodni, że sam stablecoin Facebooka jest groźny dla finansowej stabilności ich krajów.

Można także podejrzewać, że znacznie większą część roku 2020 jeszcze zajmą przygotowania tak naprawdę wszelkiej maści. Chodzi zarówno przygotowania prawne jak i także technologiczne. Jeśli w ogóle wierzyć medialnym doniesieniem, to mają one zostać ukończone do czerwca roku 2020. Członek zarządu Stowarzyszenia Libra – Patrick Ellis, jednak stwierdził (wcale nie tak dawno), że nie planu jednoznacznego, który dotyczyłby samego uruchomienia. Jest to opinia zbieżna z całkiem innymi słowami sprzed paru miesięcy Matka Zuckerberga.

Na starcie LibraCoin będzie także miała naprawdę silną konkurencję. W roku 2020 na rynku ujrzymy także juana cyfrowego wprost z Ludowego Banku Chin. Poza tym nad euro zdigitalizowanym pracuje Europejski Bank Centralny. To właśnie on od połowy roku 2020 ma ustalić liczne szczegóły dotyczące samego projektu.

Previous ArticleNext Article
CEO największych Polskich portali o kryptowalutach. Jestem autorem ponad 200 publikacji o branży kryptowaluty. W sieci znajdziesz moje publikacje na największych tematycznych serwisach. Pod każdą moją publikacją zapraszam do dyskusji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *