LibraCoin powraca właśnie na czołówki informacyjnych portali. Tym razem tematem tym zajmują się szerzej politycy z Unii Europejskiej.
Kwestia LibraCoin była już kwestią, którą zajmowali się politycy europejscy oraz także urzędnicy na spotkaniu w BIS, a więc Banku Rozrachunków Międzynarodowych w Szwajcarii, a dokładnie w Bazylei. W wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele aż 26 centralnych banków jak i także eksperci, którzy walutę właśnie Facebooka analizują pod kątem naszego bezpieczeństwa dla ekonomicznej stabilności.
Czy LibraCoin jest zagrożeniem dla UE?
Monety, które są w typie stablecoin są w dużej kieszeń niesprawdzone. Szczególnie w skali wymaganej do globalnego uruchomienia systemu właśnie płatności. Powodują one szereg zagrożeń naprawdę poważnych, które są związane z proprytetami publicznej polityki.
Głównie obawy swoje wygłosił członek EBC, a więc Europejskiego Banku Centralnego – Benoit Coeure.
On właśnie uważa, że Libra w żadnym wypadku nie powinna trafić na rynek, a już szczególnie do momentu, władze na świecie nie będą miały pewności co do projektu. Jego zdaniem także obecnie jest kluczowe zagwarantowanie ochrony prywatności oraz także praw własności właśnie przez Stowarzyszenie Libra. Nawolywał bardzo podobnie do Szwajcarii do dyskusji oczywiście na temat wszelkich regulacji Libry.
Facebook pieniędzy nie będzie im emitował
David Marcus z Facebooka, który ma przyjemność kierowania zespołem ds. Calibry portfela Libry stanął w totalnej kontrę do Coeure.
Wypowiedział się, że wierzą w silny regulacyjny nadzór. Jego zdaniem powstrzyma on Stowarzyszenie Libra przez odchodzę iem od powiązania pełnego 1 do 1 z kkszykiem walut naprawdę jest czym niezmiernie pożądanym.
Także dodał, że jak najbardziej Facebook zamierza współpracować ze wszelkimi centralnymi bankami, prawodawcami jak i także regulatorami po to, aby odpowiadać na ich wszelkie obawy, które dotyczą nie tylko działania Libry, ale także jej kształtu. Bardzo ważne jest także to co udało mu się stwierdzić. Chodzi o to, że ambicją giganta społecznościowych mediów nie jest sama emisja pieniędzy, a tylko i wyłącznie stworzenie systemu Leszek płatniczej sieci. Chodzi jego zdaniem o to, aby przedstawić wartość istotną dla konsumentów i to na całym świecie. Przypomniał także, że LibraCoin ma być jak najbardziej powiązany jeden do jednego z koszykiem walut jakże silnych. Oznacza to nic innego jak go, że aby zostać mogła utworzona jednostka Libry, w rezerwie jej znajdować się musi wartość, która jest równa samej jednostce.
LibraCoin wzbudza jednak nadal naprawdę spore kontrowersje. Jednak najgorsze jest to, że dla jego wszelkich pomysłodawców tenże projekt już na pod górkę i to nie tylko wśród polityków amerykańskich, ale także jak widać na załączonym obrazku także w Europie. Chociaż Szwajcaria cały czas nawołuje do debaty na całością systemu, to Francja i Niemcy jak najbardziej otwarcie Librę krytykują. Jak widać każdy ma swoje zdanie indywidualne i swoje własne przekonania.