Libra zdeptana. Do akcji właśnie wkracza Facebook Pay

5/5 - (1 vote)

Gigant społecznościowych mediów zamierza uruchomić nową płatniczą usługę. Jednak wcale nie chodzi tutaj o Librę. Całkiem nowe narzędzie to Facebook Pay. Czego zatem możemy się spodziewać po nim?

Facebook Pay – całkiem nowy system płatności internetowej!

System ten zapewnić ma użytkownikom bardzo bezpieczne, wygodne jak i także bardzo spójne płatności w takich serwisach jak Instagram, Messager, Facebook oraz WhtasApp. Ta usługa pozostanie wprowadzona już w bieżącym tygodniu. Celem głównym, który sobie zakłada Facebook Pay, jest ułatwienie dokonania transakcji, przy zachowaniu jednoczesnym bezpieczeństwa oraz także ochrony informacji, które są związane z płatnościami. Należy także podkreślić, że ta usługa początkowo jedynie będzie dostępna w Stanach Zjednoczonych, jednak gigant społecznościowych mediów planuje rozszerzyć w przyszłością ją na całą resztę krajów i to z całego świata.

W jaki sposób użytkownicy ze Stanów Zjednoczonych skorzystać będą mogli z Facebook Pay? Jest to niezwykle proste. Wystarczy, że wejdą oni w zakładkę ustawienia, a do później przejdą do opcji Facebook Pay oraz dodadzą metodę płatności. Gdy ten system udostępniony zostanie także na WhatsApp oraz na Instagramie będzie można go skonfigurować w zasadzie w każdej aplikacji.

Do tego Facebook Pay obsługiwać ma płatności przy pomocy karty kredytowe oraz także karty debetowej i PayPala. W opisie zostało uwzględnione, że ten system się opiera na infrastrukturze finansowej istniejącej oraz także partnerstwach. Jest także niezależny od samego portfela Calibra, który funkcjonował będzie w sieci Libra.

A co w ogóle z bezpieczeństwem? Usługa ta w ten sposób została zaprojektowana, aby zaszyfrować numery kart jak i także kont bankowych oraz wykrywać aktywność nieautoryzowaną, a w dalszym kroku o niej powiadamiać użytkowników. Tenże system może być zabezpieczony kodem PIN, bądź też danymi biometrycznymi jak na przykład odcisk palca czy też rozpoznawanie twarzy. Zapewni to zaś warstwę dodatkową bezpieczeństwa przy wysyłaniu pieniędzy oraz także dokonywaniu płatności.

Podsumowując, na pewno nam się wydaje, że aplikacja Facebook Pay się nie różni w zasadzie niczym od jakże znanego Alipay oraz PayPala. Co więcej w prasowym komunikacje użyto wielokrotnie słów bezpieczeństwo jak i także ochrona. Świadczy to zaś o tym, że gigant społecznościowych mediów ma wciąż problemy z zaufaniem.

Czy Libra pozostaje w kącie?

Na drodze do bardzo dużym ambicji Facebooka z zakresu samej kryptografii stanęły regulacyjne organy. Wydaje się, że Libra po ostatnie rozprawie przez Kongresem Stanów Zjednoczonych pozostał w cieniu. Pomimo to, że Mark Zuckerberg bronił mocno projektu, który sam zapoczątkował, nie wystarczyło to kompletnie, aby zyskać na zaufaniu ze strony władz. Co jest najciekawsze CEO Facebooka obiecał, że nie podejmuje żadnych kroków, jeśli nie otrzyma on zgody od prawodawców amerykańskim. Zaznaczył także, że gigant społecznościowych mediów jak najbardziej jest w stanie odejść właśnie ze stowarzyszenia Libry, jeśli postanowił on uruchomić projekt i to nie zważając kompletnie na opinie organów regulacyjnych organów.

Previous ArticleNext Article
CEO największych Polskich portali o kryptowalutach. Jestem autorem ponad 200 publikacji o branży kryptowaluty. W sieci znajdziesz moje publikacje na największych tematycznych serwisach. Pod każdą moją publikacją zapraszam do dyskusji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *