Ledger podbija rynek i wytycza nowe kierunki

Rate this post

Nowe aktualizacje wydane przez Ledger przeznaczone dla Ledger Nano S i Ledger Nano X umożliwiają zaakceptowanie aż pięciu nowych zasobów, ale również pozwalają na skorzystanie z innych korzyści. Ledger dodał nowe aktywa tj.: Polkadot, Kusama, Solana, Elastos, IOV. Marka Ledger w ostatnim czasie wprowadza same innowacyjne rozwiązania na rynek, pozostawiając konkurencję daleko w tyle. Obecnie stosowane rozwiązania budzą apetyt użytkowników na zakup kolejnych urządzeń.

Ledger podbija rynek i wytycza nowe kierunki

Decyzja o produkowaniu przez Ledger znacząco zdominowała i zmieniła rynek. Marka z modelem Ledger Nano S znacząco przebił innowacyjne urządzenia Trezosa z uwagi na bezpieczeństwo i niezawodność, co stanowi podstawowe wymogi wobec tych urządzeń. Potwierdziło to także odejście Ledger Nano X.

Sposób ich pracy można porównać do małego komputera wyposażonego w system operacyjny Bolos. Przy przenoszeniu i otrzymywaniu środków do innego portfela, urządzenie uniemożliwia wyświetlanie prywatnych kluczy, które umożliwiają podpisywanie operacji. Klucze znajdują się w oddzielnym obszarze pamięci i tylko urządzenia Ledger posiadają do nich dostęp. Pozwala to na korzystanie z urządzeń przy pomocy zainfekowanych komputerów, co nie narusza bezpieczeństwa transakcji.

Najpoważniejsza różnica wynikająca z porównania tych dwóch modeli wynika z chipa, który stanowi element wewnątrz sprzętu. W przypadku ST33 wykazuje większą moc niż jak to ma miejsce w odniesieniu do Nano X I ST31. Z kolei Ledger Nano X posiada możliwość korzystania z niego poprzez zintegrowany system bluetooth. Jednocześnie posiada większą pojemność przechowywania niż wcześniejsze modele.

Program integracji monet Ledger

Posiadanie wodzącej pozycji na rynku nie zastopowało postępu dalszych prac Ledger nad innowacyjnością rozwiązań. Odnosi się to w szczególności do korzyści i dostępności zasobów, które są przechowywane na urządzeniach. Aktualizacja, która jest wydana 8-go września, przeznaczona jest dla Nano S i Nano X, pozwala na przechowywanie:

  • Polkadot (DOT),
  • Kusama (KSM),
  • Solana (SOL),
  • Elastos (ELA),
  • IOV.

Producent wskazuje, że dostępnych jest już 1500 monet.

Warto pamiętać, że kryptowaluty nie charakteryzują się kompatybilnością z portfelami. Jednak pośrednictwo Ledger Live’s Manager, które jest zaimplementowane przez zewnętrzne firmy, umożliwia zainstalowanie aplikacji, które mają pozwolić na zarządzanie nimi w ramach posiadanych portfeli. Każda z aplikacji jest bardzo dokładnie weryfikowana przez programistów, którzy bardzo dokładnie sprawdzają poziom oferowanych przez nie bezpieczeństwa.

Program integracji monet Ledger wytypowało pięć aktywów. Wykorzystano do tego system, który był ukierunkowany poprzez prośby społeczności i deweloperów. Ich głosy odnosiły się do nowych zasobów, których wprowadzenie zaplanowano.

W przedstawiono wiadomości pojawiła się informacja, że Zilliqa (ZL) nie będzie już dostępna dla użytkowników innych urządzeń niż Ledger Nano X przy korzystaniu z Ledger Live Manager.

Previous ArticleNext Article

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *