Jamie Dimon – Libra jest świetnym pomysłem, który nie dojdzie do skutku

5/5 - (1 vote)

Słynący ze swoich naprawdę krytycznych poglądów na temat Bitcoina szef JP Morgan (amerykański gigant bankowości) – Jamie Diomon, stwierdził kilka miesięcy temu, że zbyt wcześnie jest, aby mówić coś na temat wpływu długoterminowego firmowanej przez Facebook globalnej cyfrowej waluty Libra bezpośrednio na JP Morgan oraz także sugerował, aby do rozmowy na temat ten powrócić za jakieś trzy lata. Jednak wystarczył jedynie kilka miesięcy, aby Dimon ponownie wyraził poglądy swoje dotyczące Libry.

Jamie Dimon bardzo krytyczny wobec Libry

Okazją świetną do tego było wystąpienie podczas konferencji, która odbywała się w Instytucie ds. Finansów Międzynarodowych w dniu 18 października bieżącego roku (Institute of International Finance). Wówczas on stwierdził, że stablecoin za którym bezpośrednio stoi Facebook oraz wszelkie członkowskie Stowarzyszenia Libra to świetny pomysł, który nie dojdzie nigdy do skutki. Jednak jednocześnie zaznaczył, że idea, która stoi za Librą w zasadzie niczym wyjątkowym nie jest. Przy okazji odnosząc się do stablecoina własnego – JPM Coin – podkreślając, iż w tym roku bank wydał na jego rozwój (jeśli chodzi technologiczne kwestia) aż 11 miliardów USD.

Przy okazji tej warto jak najbardziej przytoczyć słowa, które Dimon wypowiedział na temat Libry z lipca roku bieżącego. Zapowiedział, że na temat Libry porozmawia chętnie, ale za trzy lata licząc od dzisiejszego dnia. Obecnie raczej nie poświęcałby temu zbyt dużo czasu. Jeśli na to się popatrzy z perspektywy szerszej, to należałoby podyskutować na temat samego blockchaina od siedmiu lat i w rzeczywistości wydarzyło się bardzo niewiele.

Rozwój dynamiczny JPM Coin

Opracowany przez bank stablecoin własny JPM Coin, był powiązany z amerykańskim dolarem oraz także z działającym na prywatnym blockchainie Quorum, który został utworzony na podbudowie właśnie Ethereum, zdaniem szefa blockchainowych projektów w JP Morgan Umara Farooga, bardzo dobrze się rozwija. W zasadzie to wymienił on jego trzy praktyczne zastosowania. O czym dokładnie mowa? Pierwsze bardzo praktyczne zastosowanie to na pewno transgraniczne płatności dla dużych korporacyjnych klientów. Jednak na tym na pewno się nie kończy. Drugie zastosowanie to transakcje na wartościowych papierach. Zastosowanie to również cieszy się ogromną popularnością. Ostatnie, a więc trzecie zastosowanie jest wykorzystanie wewnętrzne w ramach skarbowych usług przy przenoszeniu bezpośrednim środków, które dany bank przechowuje w ramach spółek zależnych różnych na całym świecie.

Jak widać zapowiadany rozwój dynamiczny JPM Coin naprawdę robi wrażenie. Czas pokaże czy wszelkie zapowiedzi oraz prognozy się sprawdzą. Wiadomo, że może być z tym różnie. Jakby nie było cały rynek czy też branża kryptowalut jest niezwykle rozwijająca się oraz także dynamiczna. Powinniśmy zatem być ze wszystkim na bieżąco oraz obserwować wszelkiego rodzaju doniesienia, które znajdują się szczególnie w social mediach.

Previous ArticleNext Article
CEO największych Polskich portali o kryptowalutach. Jestem autorem ponad 200 publikacji o branży kryptowaluty. W sieci znajdziesz moje publikacje na największych tematycznych serwisach. Pod każdą moją publikacją zapraszam do dyskusji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *