Jak szybko i bezpiecznie kupić bitcoina na giełdzie?

5/5 - (1 vote)

Pierwsze kroki na rynku kryptowalut mogą być nie lada wyzwaniem dla osoby, która nie zna się na tych zagadnieniach. Popularność bitcoina cały czas wzrasta, a kryptowaluta stała się popularna w związku z nagłym wzrostem wartości. Jak szybko i bezpiecznie kupić bitcoina? O czym pamiętać?

Giełda Bitcoin

Pierwszym krokiem jest dobranie odpowiedniej giełdy Bitcoin. To popularny i bezpieczny sposób na zdobycie bitcoina. Wybierać można wśród wielu giełd, jakie zajmują się jedynie wirtualnymi walutami. Dobrą opcją jest dobranie renomowanej giełdy, która pozwala korzystać z usług w języku polskim. Dzięki temu zyskujemy swobodę transakcji i wykonywania operacji na giełdzie. Jeśli zależy nam na dokładnym sprawdzeniu giełdy, skorzystajmy z listy ostrzeżeń, jaka jest prowadzona przez Komisję Nadzoru Finansowego. W tym przypadku zyskujemy pewność ochrony danych i zachowania bezpieczeństwa.

Jaką giełdę Bitcoin wybrać?

Rozpoczynając działania z kryptowalutami, z pewnością zadajemy sobie pytanie, którą giełdę wybrać. Wybór nie jest łatwy, gdyż konieczne jest porównanie kilku platform i zdecydowanie, jakie warunki będą dla nas korzystne. Różnice pomiędzy giełdami kryptowalut dotyczą często weryfikacji klienta i dostępu do transakcji. Niektóre giełdy bazują na dostępie do transakcji P2P, gdzie nie trzeba weryfikować tożsamości za pomocą dowodu osobistego. Zyskujemy dzięki nim szybki dostęp do usług. W przypadku innych miejsc wymagana jest dokładna weryfikacja, która zabierze sporo czasu. To, jaką giełdę wybierzemy, zależy od naszych oczekiwań i potrzeb.

Jak kupić bitcoina?

Zakup bitcoina na giełdzie kryptowalut nie powinien stanowić większego problemu. Mamy bowiem do czynienia z prostymi zasadami i intuicyjną obsługą, dlatego nawet pierwsza transakcja przebiega sprawnie i szybko. Giełdy przygotowano tak, aby każdy użytkownik miał możliwość postawienia pierwszych kroków w świecie kryptowalut, nawet jeśli nie ma doświadczenie w tej sferze. Skorzystanie z takich usług będzie zatem łatwe i bezproblemowe. Najprościej rzecz ujmując, użytkownik wykonuje następujące czynności:

  • Założenie konta na danej giełdzie kryptowalut – sam proces założenia jest bardzo prosty i zajmie najwyżej kilka minut.
  • Wybór rodzaju konta – do wyboru mamy konto firmowe lub osobiste.
  • Zweryfikowanie swojego konta i uzyskanie pełnych uprawnień – weryfikacja odbywa się w dwóch etapach. Pierwszym krokiem jest weryfikacja z użyciem kodu, jaki dostarczony jest w wiadomości SMS. Kolejny etap wiąże się z potwierdzeniem danych osobowych za pomocą skanu dowodu osobistego, paszportu lub innego dokumentu, jaki pozwoli potwierdzić adres (np. pismo urzędowe, wyciąg z konta bankowego, potwierdzenie przelewu z konta osobistego).
  • Złożenie zlecenia zakupu i zapłata wybraną walutą.

Większy poziom bezpieczeństwa zapewni skorzystanie z portfela kryptowalut, który nas zabezpieczy w przypadku upadku giełdy. Portfel kryptowalut to narzędzie, jakie służy do przechowywania wirtualnych walut w sytuacji, gdy nie wykonujemy aktualnie żadnych transakcji na giełdzie. To całkowicie bezpieczne rozwiązanie, jakie da gwarancję zabezpieczenia swojej własności. Występuje w formie fizycznego urządzenia lub specjalnego oprogramowania.

Previous ArticleNext Article
CEO największych Polskich portali o kryptowalutach. Jestem autorem ponad 200 publikacji o branży kryptowaluty. W sieci znajdziesz moje publikacje na największych tematycznych serwisach. Pod każdą moją publikacją zapraszam do dyskusji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *