Jak szybko i bezpiecznie kupić bitcoina na giełdzie?

Pierwsze kroki na rynku kryptowalut mogą być nie lada wyzwaniem dla osoby, która nie zna się na tych zagadnieniach. Popularność bitcoina cały czas wzrasta, a kryptowaluta stała się popularna w związku z nagłym wzrostem wartości. Jak szybko i bezpiecznie kupić bitcoina? O czym pamiętać?

Giełda Bitcoin

Pierwszym krokiem jest dobranie odpowiedniej giełdy Bitcoin. To popularny i bezpieczny sposób na zdobycie bitcoina. Wybierać można wśród wielu giełd, jakie zajmują się jedynie wirtualnymi walutami. Dobrą opcją jest dobranie renomowanej giełdy, która pozwala korzystać z usług w języku polskim. Dzięki temu zyskujemy swobodę transakcji i wykonywania operacji na giełdzie. Jeśli zależy nam na dokładnym sprawdzeniu giełdy, skorzystajmy z listy ostrzeżeń, jaka jest prowadzona przez Komisję Nadzoru Finansowego. W tym przypadku zyskujemy pewność ochrony danych i zachowania bezpieczeństwa.

Jaką giełdę Bitcoin wybrać?

Rozpoczynając działania z kryptowalutami, z pewnością zadajemy sobie pytanie, którą giełdę wybrać. Wybór nie jest łatwy, gdyż konieczne jest porównanie kilku platform i zdecydowanie, jakie warunki będą dla nas korzystne. Różnice pomiędzy giełdami kryptowalut dotyczą często weryfikacji klienta i dostępu do transakcji. Niektóre giełdy bazują na dostępie do transakcji P2P, gdzie nie trzeba weryfikować tożsamości za pomocą dowodu osobistego. Zyskujemy dzięki nim szybki dostęp do usług. W przypadku innych miejsc wymagana jest dokładna weryfikacja, która zabierze sporo czasu. To, jaką giełdę wybierzemy, zależy od naszych oczekiwań i potrzeb.

Jak kupić bitcoina?

Zakup bitcoina na giełdzie kryptowalut nie powinien stanowić większego problemu. Mamy bowiem do czynienia z prostymi zasadami i intuicyjną obsługą, dlatego nawet pierwsza transakcja przebiega sprawnie i szybko. Giełdy przygotowano tak, aby każdy użytkownik miał możliwość postawienia pierwszych kroków w świecie kryptowalut, nawet jeśli nie ma doświadczenie w tej sferze. Skorzystanie z takich usług będzie zatem łatwe i bezproblemowe. Najprościej rzecz ujmując, użytkownik wykonuje następujące czynności:

  • Założenie konta na danej giełdzie kryptowalut – sam proces założenia jest bardzo prosty i zajmie najwyżej kilka minut.
  • Wybór rodzaju konta – do wyboru mamy konto firmowe lub osobiste.
  • Zweryfikowanie swojego konta i uzyskanie pełnych uprawnień – weryfikacja odbywa się w dwóch etapach. Pierwszym krokiem jest weryfikacja z użyciem kodu, jaki dostarczony jest w wiadomości SMS. Kolejny etap wiąże się z potwierdzeniem danych osobowych za pomocą skanu dowodu osobistego, paszportu lub innego dokumentu, jaki pozwoli potwierdzić adres (np. pismo urzędowe, wyciąg z konta bankowego, potwierdzenie przelewu z konta osobistego).
  • Złożenie zlecenia zakupu i zapłata wybraną walutą.

Większy poziom bezpieczeństwa zapewni skorzystanie z portfela kryptowalut, który nas zabezpieczy w przypadku upadku giełdy. Portfel kryptowalut to narzędzie, jakie służy do przechowywania wirtualnych walut w sytuacji, gdy nie wykonujemy aktualnie żadnych transakcji na giełdzie. To całkowicie bezpieczne rozwiązanie, jakie da gwarancję zabezpieczenia swojej własności. Występuje w formie fizycznego urządzenia lub specjalnego oprogramowania.

Previous Article
CEO największych Polskich portali o kryptowalutach. Jestem autorem ponad 200 publikacji o branży kryptowaluty. W sieci znajdziesz moje publikacje na największych tematycznych serwisach. Pod każdą moją publikacją zapraszam do dyskusji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *