Jak można zabezpieczyć swój biznes krypto przed internetowymi oszustwami?

Rate this post

Znacznie rosnący problem krypto oszustw

Kryptowaluty zyskują cały czas na swojej popularności. Z końcem miesiąca września liczba użytkowników portfeli kryptowalutowym na świecie już wyniosła ponad pięćdziesiąt cztery miliony i co ciekawe rośnie cały czas. W maju bieżącego roku rynkowa kapitalizacja kryptowalut wynosiosła 265,5 miliardów USD. Jednocześnie przy największym udziale Bitcoina, który stanowi sześćdziesiąt osiem procent rynku.

Jest to imponujące, prawda? A co jeśli Ci powiedzieć, że wartość dzienna transakcji BTC wynosi sześć miliardów USD i jednocześnie jest to trzeci największy co do wartości sam rodzaj transakcji, tuż po płatnościach kartami MasterCard oraz Visa? Co ciekawe nawet karty American Express mają znacznie mniejszy udział w rynku.

Pod koniec roku 2017 Bitcoin już był na ustach wszystkich. Tak naprawdę wszystko za sprawą swojego bardzo szalonego skoku. Był to skok z 3500 USD do prawie 20 tysięcy USD. Wszystko wydarzyło się w mniej niż w trzy miesiące. Pobudziło to znacznie apetyt na łatwe zyski, nie tylko wśród samych spekulantów, ale także wśród ludzi, którzy nie inwestowali wcześnie w krypto oraz nie widzieli w tym żadnych wartości. Halving ostatni przyniósł również dosyć dużą grupę użytkowników, którzy mają ogromną nadzieję, że Bitcoin będzie się zachowywał tak jak po halvingach poprzednich i swoją wartość zwielokrotni.

Jednak krypto to nie tylko sam Bitcoin, ale mamy także altcoiny jak na przykład Cardano, Litecoin, Ethereum oraz wiele, wiele więcej, które na pewno przyciągają niższą ceną oraz do tego perspektywą wzrostów wartości w przyszłości. Update nadchodzący Ethereum 2.0 wzmaga także apetyt inwestorów oraz do tego developerów zdecentralizowanych aplikacji finansów (DeFi).

Mniejsze zaufanie do pieniędzy „tradycyjnych”

Wyraźnie widać, że założenia oryginalne kryptowalut, a więc niezależność od banków oraz decentralizacja – znajdują oczywiście swoich zwolenników. Sama sytuacja ekonomiczna w Turcji uderza mocno w wartość Liry tureckiej. Wiele osób w Turcji kryptowaluty postrzega jako świetny sposób na przetrwanie gospodarczego spowolnienia, a więc inwestują w nie w sposób masowy. Na nim widać wyraźne wzrosty inwestycji w krypto w zasadzie za każdym razem, gdy Lira odnotowuje mocne spadki.

Zamów olejki CBD i zapłać bitcoin – KupCBD.PL

Previous ArticleNext Article

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *