Hakerzy BeagleBoyz znów w natarciu. Giełda kryptowalut musi uważać.

Rate this post

Hakerska grupa BeagleBoyz znów w natarciu. Giełda kryptowalut musi ponownie uważać

BeagleBoyz jest północnokoreańską grupą hakerską, która zbiera swoje żniwo wśród użytkowników kryptowalut. Stany Zjednoczone ostrzegają przed pojawiającym się niebezpieczeństwem wszystkich posiadaczy cyfrowej waluty. Grupa BeagleBoyz niesie zagrożenie w różnych sferach, ale najczęściej negatywnie wpływa na giełdę kryptowalut.

  • Stany Zjednoczone przekazały do wiadomości publicznej, że hakerska grupa BeagleBoyz znowu rozpoczęła swoją działalność
  • Giełda cyfrowej waluty jest ponownie bardzo mocno zagrożona

 

Ponowne zagrożenie ze strony hakerskiej grupy BeagleBoyz

Beagle Boyz to północnokoreańska grupa hakerska, która zagraża nie tylko amerykańskim instytucjom finansowy, ale także giełdzie kryptowalut na całym świecie. Czołowi przedstawiciele Stanów Zjednoczonych ostrzegają jednak swoich mieszkańców o wysokim ryzyku zagrożenia ze strony BeagleBoyz w USA. Wysokie ryzyko wpłynęło na wydanie oficjalnego ostrzeżenia przez Departament Bezpieczeństwa Wewnętrznego Stanów Zjednoczonych (DHS), co przyczyniło się do bacznej obserwacji rozwoju hakerskiej grupy BeagleBoyz przez różnego typu agencje (FBI, Departament Skarbu czy US Cyber Command).

Departament Bezpieczeństwa Wewnętrznego Stanów Zjednoczonych przekazał, że hakerska grupa BeagleBoyz stanowi zagrożenie na rynku cyfrowej waluty i dokonuje kradzieży kryptowalut. Przez ostatnie lata grupa była mniej aktywna niż inna grupa Lazarus, lecz przypuszcza się, że ukradli oni od 2015 roku 2 miliony dolarów. Według licznych analiz grupa mogła reaktywować się na początku bieżącego roku i zdołała wypracować nowe techniki kradzieży, które trudno jest uniknąć. Domniemywa się, że hakerska grupa BeagleBoyz korzysta z oprogramowania COPPERHEDGE, które najczęściej stosowanie jest przez najbardziej rozwinięte grupy hakerskie działające na całym świecie.

 

Warto uważać

Erich Kron z KnowBe4 w wywiadzie dla Cointelegraph ostrzegł przed północnokoreańską grupą hakerską BeagleBoyz. Według źródeł atakuje ona bankomaty i giełdy. Jest ona bardzo dobrze zorganizowana i trudno jest się przed nią zabezpieczyć. Według Ericha Krona tego typu wypracowane systemy hakerskie warto mieć na uwadze, ponieważ są one bardzo dobrze rozwinięte. Potrafią one posiadać wielu wspólników na całym świecie, co pozwala im na dokonywanie bardzo wysokich kradzieży.

Warto dodać, że ataki na giełdy są uważane za jeszcze prostsze. Erich Kron powiedział, że korzystanie z takich metod jak mailing phishingowy czy połączenia LinkedIn pokazuje, że systemy hakerskie potrafią wykorzystywać najprostsze techniki kradzieży, które są jak najbardziej skuteczne. Dopiero w kolejnych krokach przechodzą one na bardziej zaawansowane technologie, które trudno jest wykryć i zabezpieczyć się przed nimi. Warto zatem dobrze zapoznać się z tematem, by uniknąć potencjalnych kradzieży. Rozwój grup hakerskich jest bardzo niebezpiecznym zjawiskiem, gdyż coraz to nowsze technologie pozwalają im na sprawniejsze przeprowadzanie kradzieży.

Previous ArticleNext Article

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *