Libra nie rozprzestrzeni się tak szybko jak Facebook, mówi Calibra Exec

Cytat

Libra będzie potrzebowała lat - jeśli nie dziesięcioleci

Nowy projekt stablecoin nie będzie miał takiej skali jak media społecznościowe, powiedział Kevin Weil, wiceprezes ds. produktu w spółce zależnej Calibra na Facebooku na szczycie internetowym w Lizbonie w Portugalii we wtorek. CNBC relacjonuje swoją wypowiedź.

"To nie będzie rzecz, która rozprzestrzenia się jak sieć społecznościowa. To będzie praca nie lat, ale dziesięcioleci i warto ją wykonać" - powiedział Weil.

Wiceprezes Calibra stwierdził ponadto, że Stowarzyszenie Libra i jego członkowie są zdeterminowani niezależnie od niedawnych, prestiżowych wyjazdów, w tym MasterCard i Visa. 21 pierwszych członków podpisało oficjalny statut w zeszłym miesiącu w Genewie w Szwajcarii. Weil powiedział, że Libra to był tylko pomysł sprzed 18 miesięcy, ale teraz ma 21 członków i "więcej, którzy chcą się zaangażować".

Weil powiedział uczestnikom szczytu internetowego, że użytkownicy będą mieli więcej portfeli niż tylko Calibra, tworzony jest także portfel dla Libry na Facebooku. Obawy, że Facebook będzie używał Calibry do celów dyskryminacyjnych lub w inny sposób niesmacznych, zostały ostatnio podniesione przez amerykańskich ustawodawców podczas przesłuchania w Kongresie w Librze, do którego dołączył dyrektor generalny Facebooka Mark Zuckerburg.

Weil powtórzył oświadczenia Zuckerberga, mówiąc, że dostępne będą inne opcje portfela, które nadal będą mogły wykorzystać "dostępność i niższe koszty, jakie niesie ze sobą ekosystem libry".

W rzeczy samej, prywatne portfele są już dostępne. Izraelski deweloper ZenGo wydał bezkluczowy, niekompatybilny z Librą portfel, zaledwie dwa tygodnie po ogłoszeniu przez Facebook projektu stablecoin w czerwcu.

Wpisy na forum dyskusyjnym KryptowalutaLibra.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży kryptowalut i innych instrumentów finansowych. KryptowalutaLibra.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.