Facebook nie powinien stać na czele projektu libra

Cytat

Facebook nie powinien stać na czele projektu libra , według współzałożyciela Ethereum blockchain.

"Jestem wielkim fanem takich projektów jak Libra" - powiedział we wtorek Joseph Lubin do CNBC "Squawk Box". "Nie wierzę, że Facebook .... z obawami, które mamy w odniesieniu do zaufania i tożsamości osobistej na Facebooku, powinien być motorem tego projektu.

Lubin, który również założył firmę Consensys, powiedział, że libra "cierpi z powodu swojego największego atutu" - Menlo Park, kalifornijskiego giganta mediów społecznościowych.

Pokazany w czerwcu projekt Libra został pierwotnie wprowadzony wraz z listą wybitnych sponsorów korporacyjnych. Od tego czasu projekt Libra spotyka się ze sceptycyzmem i kontrolą ze strony organów regulacyjnych, wśród obaw związanych z wejściem Facebooka do przestrzeni usług finansowych, biorąc pod uwagę wiele zgłoszonych przez firmę błędów w przetwarzaniu danych osobowych.

Wpisy na forum dyskusyjnym KryptowalutaLibra.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży kryptowalut i innych instrumentów finansowych. KryptowalutaLibra.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.