Facebook zakupił startup, który pomoże w rozwoju Calibry

5/5 - (1 vote)

Facebook nabył nie tak dawno opartą na inteligencji sztucznej technologię chat-bota dokładnie startupu Servicefriend. Po co będzie ona mu potrzebna? Będzie ona mu potrzebna do obsługi Calibry, a więc do portfela cyfrowego planowanej już kryptowaluty LibraCoin.

O powyższym dowiedzieliśmy się dokładnie w dniu 19 września bieżącego roku z artykułu gazety izraelskiej biznesowej o nazwie Marker. Ona właśnie poinformowała, że Facebook kupił Servicefriends, aby móc stworzyć komunikacyjnego bota do obsługi klientów właśnie Calibry.

Ogłaszając swoje plany dotyczące zarówno Libry jak i także Calibry, Facebook przekazał światu, że dotrzeć chce do wszystkich klientów, którzy nie posiadają jeszcze konta w bankach. Zamierzają im zapewnić dostęp do finansowych usług oraz także udostępnić Calibrę przy pośrednictwie stworzonej specjalnie aplikacji oraz przy pomocy Massengera oraz WhatsAppa.

Facebook ze swoim nowym nabytkiem

Servicefriend zapewni boty. Za nim8i właśnie stoi sztuczna inteligencja. Ponoć one mogą naśladować inteligencję, rozumienie oraz także empatię człowieka, w stopniu takim, że tak naprawdę klienci sobie nie zdają sprawy, że wchodzą w pewną interakcje z botem. Strona internetowa tejże firmy wydała oświadczenie, w którym z radością informują, że Servicefriend przechodzi obecnie do kolejnego rozdziału jakże ekscytującej podróży. W ciągu ostatnich czterech lat udało im się wyróżnić jak i także zbudować platformę doskonałą dla marek, abym im zapewnić wrażenie doskonałe na naprawdę dużą skalę. Misją tejże firmy jest zmiana samego sposoby interakcji biznesu bezpośrednio z ludźmi jak i także umożliwienie ludziom komunikacji z biznesem w takim sposób jak chociażby z przyjaciółmi. W zasadzie to to zawsze było ich racją bytu.

Calibra na największych rynkach nie będzie dostępna

Media poinformowały wcześniej, że jednak portfel cyfrowy Calibra na Facebooku, który służyć może do przechowywania kryptowaluty Libra, do końca nie będzie dostępny na co po niektórych największych rynkach społecznościowej sieci, w tym także w Indiach. Wówczas wypowiedział się rzecznik firmy.

Powiedział, że Blockchain Libry działał będzie globalnie, ale to właśnie od dostawców powierniczego portfela zależy czy portfel będzie działać czy też raczej nie. Calibra nie będzie w żadnym wypadku dostępna w krajach, w których mamy do czynienia z sankcjami, ani też w krajach, które nam zakazują stosowania kryptowalut.

Nadal tak naprawdę nie wiadomo, czy Libra wejdzie rzeczywiście na rynek w roku 2020. Projekt niestety spotkał się z krytyką. Z jakiej strony? Spotkał się z krytyką ze strony urzędników jak i także polityków. Mowa tutaj zarówno o urzędnikach i politykach ze Stanów Zjednoczonych jak i także państwa należących do Unii Europejskiej. Tylko tak naprawdę Szwajcaria nawołuje wciąż do dyskusji globalnej na temat tego właśnie projektu. Jak widać krytyka nie jest mała, a więc są to naprawdę spore trudności. Musimy to mieć na uwadze.

Previous ArticleNext Article
CEO największych Polskich portali o kryptowalutach. Jestem autorem ponad 200 publikacji o branży kryptowaluty. W sieci znajdziesz moje publikacje na największych tematycznych serwisach. Pod każdą moją publikacją zapraszam do dyskusji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *