Facebook stawia na rozwój WhatsApp w Afryce

18 czerwca bieżącego roku ogłoszono białą księgę projektu Libra, czyli waluty cyfrowej o zasięgu ogólnoświatowym. Wspomniany projekt firmowany jest, jak zapewne wszyscy wiemy, przez Facebooka wraz z wszelkimi podmiotami stowarzyszonymi. Jednym z głównych celów przyświecających tej idei jest udostępnienie i popularyzacja usług finansowych dla osób funkcjonujących poza systemem bankowym.

Zaplanowane działania mają objąć swoim zasięgiem także mieszkańców tak zwanych Krajów Rozwijających się. WhatsApp, czyli popularny komunikator będący w posiadaniu Facebooka podał do wiadomości publicznej, że zaczął poszukiwania na stanowisko specjalisty do spraw regulacji w blockchainnie dla obszaru Afryki Subsaharyjskiej.

Poszukiwany/poszukiwana specjalista/specjalistka do spraw regulacji w blockchainnie dla obszaru Afryki Subsaharyjskiej

W treści wspomnianego wcześniej ogłoszenia o pracę możemy między innymi przeczytać, że popularna aplikacja jaką bez wątpienia jest WhatsApp poszukuje eksperta do spraw regulacji w blockchainnie dla obszaru Afryki Subsaharyjskiej. Przybliżony zakres jego obowiązków służbowych będzie polegał między innymi na bliskiej współpracy z zespołem Facebooka zajmującym się na codzień sprawami  Afrykańskiej Polityki Publicznej. Wspomniany zespół zajmuje między innymi dbaniem o to, aby zarówno technologia blockchain jak i płatności cyfrowe mogły spełniać swoje podstawowe zadanie w przyśpieszeniu i polepszeniu rozwoju społeczno-ekonomicznego tego obszaru.

Stacjonarne miejsce wykonywanej pracy wspomnianego specjalisty miało by się mieścić na terenie Londynu lub Johannesburga. Jak łatwo się domyślić w ramach pełnionych obowiązków służbowych osoba ta byłaby zobligowana do odbywania częstych i dalekich podróży służbowych. Wymagania jakim powinna sprostać osoba ubiegająca się o pracę na tym stanowisku to udokumentowane doświadczenie związane zarówno z blockchainem jak i tożsamością cyfrową oraz walutami cyfrowymi.

Treść ogłoszenia nie nawiązuje natomiast bezpośrednio do projektu Libra czy też Calibry. Jak powszechnie wiadomo tak druga jest spółką zależną od Facebooka i jest odpowiedzialna za wykreowanie i udostępnienie portfela kryptowalutowego dla mającej niebawem powstać waluty cyfrowej. Ogłoszenie swoją treścią nie odnosi się także do informacji na temat tego, w jakim stopniu specjalista do spraw regulacji w blockchainnie dla obszaru Afryki Subsaharyjskiej miałby uczestniczyć w dalszym rozwoju tego projektu.

WhatsApp, czyli aplikacja nabyta przez Facebooka w 2014 roku jest komunikatorem, który na terenie Afryki cieszy się największym i wciąż nie słabnącym powodzeniem. Jak powszechnie wiadomo również rejon Afryki Subsaharyjskiej charakteryzuje się tym, że zdecydowana większość zlecanych i wykonywanych przelewów pieniężnych odbywa się właśnie przy użyciu aplikacji mobilnych. Zgodnie z danymi wygenerowanymi i podanym przez MFI, stanowi to około 10 % miejscowego PKD.

Previous ArticleNext Article
CEO największych Polskich portali o kryptowalutach. Jestem autorem ponad 200 publikacji o branży kryptowaluty. W sieci znajdziesz moje publikacje na największych tematycznych serwisach. Pod każdą moją publikacją zapraszam do dyskusji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *