Facebook stawia na rozwój WhatsApp w Afryce

Rate this post

18 czerwca bieżącego roku ogłoszono białą księgę projektu Libra, czyli waluty cyfrowej o zasięgu ogólnoświatowym. Wspomniany projekt firmowany jest, jak zapewne wszyscy wiemy, przez Facebooka wraz z wszelkimi podmiotami stowarzyszonymi. Jednym z głównych celów przyświecających tej idei jest udostępnienie i popularyzacja usług finansowych dla osób funkcjonujących poza systemem bankowym.

Zaplanowane działania mają objąć swoim zasięgiem także mieszkańców tak zwanych Krajów Rozwijających się. WhatsApp, czyli popularny komunikator będący w posiadaniu Facebooka podał do wiadomości publicznej, że zaczął poszukiwania na stanowisko specjalisty do spraw regulacji w blockchainnie dla obszaru Afryki Subsaharyjskiej.

Poszukiwany/poszukiwana specjalista/specjalistka do spraw regulacji w blockchainnie dla obszaru Afryki Subsaharyjskiej

W treści wspomnianego wcześniej ogłoszenia o pracę możemy między innymi przeczytać, że popularna aplikacja jaką bez wątpienia jest WhatsApp poszukuje eksperta do spraw regulacji w blockchainnie dla obszaru Afryki Subsaharyjskiej. Przybliżony zakres jego obowiązków służbowych będzie polegał między innymi na bliskiej współpracy z zespołem Facebooka zajmującym się na codzień sprawami  Afrykańskiej Polityki Publicznej. Wspomniany zespół zajmuje między innymi dbaniem o to, aby zarówno technologia blockchain jak i płatności cyfrowe mogły spełniać swoje podstawowe zadanie w przyśpieszeniu i polepszeniu rozwoju społeczno-ekonomicznego tego obszaru.

Stacjonarne miejsce wykonywanej pracy wspomnianego specjalisty miało by się mieścić na terenie Londynu lub Johannesburga. Jak łatwo się domyślić w ramach pełnionych obowiązków służbowych osoba ta byłaby zobligowana do odbywania częstych i dalekich podróży służbowych. Wymagania jakim powinna sprostać osoba ubiegająca się o pracę na tym stanowisku to udokumentowane doświadczenie związane zarówno z blockchainem jak i tożsamością cyfrową oraz walutami cyfrowymi.

Treść ogłoszenia nie nawiązuje natomiast bezpośrednio do projektu Libra czy też Calibry. Jak powszechnie wiadomo tak druga jest spółką zależną od Facebooka i jest odpowiedzialna za wykreowanie i udostępnienie portfela kryptowalutowego dla mającej niebawem powstać waluty cyfrowej. Ogłoszenie swoją treścią nie odnosi się także do informacji na temat tego, w jakim stopniu specjalista do spraw regulacji w blockchainnie dla obszaru Afryki Subsaharyjskiej miałby uczestniczyć w dalszym rozwoju tego projektu.

WhatsApp, czyli aplikacja nabyta przez Facebooka w 2014 roku jest komunikatorem, który na terenie Afryki cieszy się największym i wciąż nie słabnącym powodzeniem. Jak powszechnie wiadomo również rejon Afryki Subsaharyjskiej charakteryzuje się tym, że zdecydowana większość zlecanych i wykonywanych przelewów pieniężnych odbywa się właśnie przy użyciu aplikacji mobilnych. Zgodnie z danymi wygenerowanymi i podanym przez MFI, stanowi to około 10 % miejscowego PKD.

Previous ArticleNext Article
CEO największych Polskich portali o kryptowalutach. Jestem autorem ponad 200 publikacji o branży kryptowaluty. W sieci znajdziesz moje publikacje na największych tematycznych serwisach. Pod każdą moją publikacją zapraszam do dyskusji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *