Facebook Libra w cenie 11 centów? Uwaga oszuści!

Ostatnio miał miejsce w sieci wysyp niby – specjalistycznych artykułów, które pod przykrywką celebrytów takich jak Richard Branson, Kate Winslet czy Bill Gates polecały wspaniałe sposoby na wzbogacenie się dzięki aplikacjom do handlu kryptowalutami. W Polsce wykorzystano w tym celu wizerunek Roberta Lewandowskiego oraz Małgorzaty Kożuchowskiej. To był dotychczasowy sposób oszustów, teraz wymyślili oni nową metodę naciągania ludzi. Na Facebooku wyświetlają się sfałszowane artykuły, namawiające do kliknięcia i obiecujące bardzo wysokie i łatwe zarobki.

Waluta wyposzczona przez Facebooka za 11 centów

Szum, jaki wytworzył się wokół waluty cyfrowej Facebook – Libra postanowili wykorzystać właśnie naciągacze. Zapewne osoby nieinteresujące się tym tematem niewiele słyszały o tego typu praktykach. Zainteresowani wiedzą z kolei, co dzieje się w świecie blockchaina i kryptowalut. Wiadomo, że istnieje coś takiego jak Bitcoin i niektórzy zarobili spore pieniądza w trakcie ostatniego bumu z 2017 roku.

Zarówno użytkownicy Facebooka, jak i innych portali czy mediów społecznościowych mogą spotkać się z wyświetlanymi artykułami sponsorowanymi. Są to pewnego rodzaju ogłoszenia. Mają one za zadanie przekierowanie odbiorcy do artykułu właściwego. Artykuły te wykorzystują format brytyjskiego dziennika The Telegraph i robią to w sposób bezprawny. Wyświetlane artykuły informują o krokach podejmowanych przez Facebooka. Mówią głównie o tym, że podjęto decyzję o jego wejściu do kryptowalutowego świata poprzez przyjęcie Calibra – Pay. Mija się to z prawdą, ponieważ według mediów z branży, Facebook podjął decyzję o emisji własnej waluty o nazwie Libra. Będzie miała ona postać cyfrową. Informacje o tym pojawiają się od czerwca 2019 roku.

Według fałszywych informacji znajdujących się w pseudo-artykułach kryptowalutę można było kupić już w dniu 3 listopada. Od tamtej pory możliwe jest nabycie jej dzięki zwykłemu kliknięciu znajdujący się w artykule link. „Dolar, euro, funt i inne waluty to przeszłość” – takie informacje znajdują się w artykule.

Autorzy podrabianych artykułów podobno dowiedzieli się bezpośrednio od Marka Zuckerberga, że wyjściowa cena Calibra – Play to jedyne 0,11 USD. Jest to według nich niewiarygodnie niska kwota, biorąc pod uwagę ceny pozostałych oferowanych kryptowalut, również Bitcoina. Według jednego z artykułów jego ostatnia cena wynosiła 11.453,39 USD, z kolei wartość Ethereum równa była w tym czasie 620,91 USD.

Jak zwykle bywa w przypadku tego typu scamów, przywołano nawet wypowiedź Elona Muska, który jest współzałożycielem lub założycielem wielu znanych przedsiębiorstw, w tym Tesli. Uważa on, że moment emisji Libry (tu można zauważyć, że autorzy nie trzymają się nawet jednej nazwy kryptowaluty) będzie chwilą, w której wiele osób stanie się milionerami praktycznie w ciągu kilku chwil. Według autora artykułu, który rzekomo przetestował możliwości inwestycyjne „waluty Facebooka”, jego rachunek potroił wartość w ciągu zaledwie kilku godzin.

Previous ArticleNext Article
CEO największych Polskich portali o kryptowalutach. Jestem autorem ponad 200 publikacji o branży kryptowaluty. W sieci znajdziesz moje publikacje na największych tematycznych serwisach. Pod każdą moją publikacją zapraszam do dyskusji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *