Ethereum 2.0 – najnowsze informacje

Rate this post

Wielu inwestorów związanych z rynkiem kryptowalut zastanawia się nad tym, kiedy konkretnie wystartuje Ethereum 2.0. Mówi się o tym od dawna, jednak według ekspertów trzeba będzie na to poczekać jeszcze kilka lat. Co prawda testnet może wystartować jeszcze w tym roku, chociaż w opinii niektórych specjalistów nie jest to możliwe. Przejście na nową sieć może zostać odłożone w czasie, a sprzyjającą wiadomością nie jest na pewno panująca pandemia koronawirusa, która opóźnia wszelkie działania. Nowa sieć, która będzie znana pod nazwą Ethereum 2.0 ma nieść za sobą wiele nowoczesnych rozwiązań technologicznych i ułatwień.

Plany są znane

Testowa wersja nowej sieci ma ruszyć w czerwcu lub w lipcu. Plany są co prawda znane, ale życie wszystko weryfikuje. Pierwsze prace związane z uruchomieniem Ethereum 2.0. musiały być przełożone z uwagi na problemy ze znacznikami czasu. Środowisko programistów jest jednak bardzo podzielone, ponieważ wiele osób uważa, że podane terminy są niemożliwe do zrealizowania. Na wersję testową będzie trzeba zatem poczekać przynajmniej kilka miesięcy, chociaż wszystko okaże się w najbliższych tygodniach. Oczywiście po drodze nie może dojść do żadnych opóźnień i przykrych niespodzianek, jednak specjaliści nie są w stanie nad tym zapanować i dostosować procesów związanych z uruchomieniem Ethereum 2.0 do nieprzewidzianych okoliczności.

Jak to wszystko ma wyglądać?

Wprowadzenie Ethereum 2.0. wcale nie jest proste, ponieważ cały proces składa się z wielu rozmaitych kroków, które muszą być dopracowane do perfekcji. Związane jest to z:

  • uruchomieniem kontaktu w sieci Ethereum 1,
  • wprowadzeniem testnetu Ethereum 2.0,
  • odczekaniem trzech miesięcy w celach weryfikacyjnych, aby nowa sieć mogła zostać dokładnie przeanalizowana.

To dopiero pierwsze kroki, na jakie trzeba postawić podczas uruchamiania Ethereum 2.0, a więc wszystko może potrwać latami zwłaszcza, że trzeba wziąć poprawkę na różne negatywne ewentualności, które z pewnością pojawią się po drodze. Początkowe istnienie Ethereum 2.0 będzie współgrało z korzystaniem z dotychczasowej wersji Ethereum 1. Na sam koniec oba systemy będą połączone w jeden, całkowicie spójny i intuicyjny.

Wiele nowych funkcji na innowacyjnej platformie

Wprowadzenie w życie Ethereum 2.0 to coś, na co czeka wielu różnych inwestorów, niekoniecznie tych najbardziej doświadczonych. Związane jest to oczywiście z wprowadzeniem wielu nowoczesnych funkcji na innowacyjnej platformie do zarządzania kryptowalutami. Poprawiona zostanie m.in. skalowalność, ale też przejdzie się na całkowicie nowy system kopania kryptowalut. Mowa o algorytmie PoS. Na wszystko trzeba jeszcze poczekać, na pewno kilka, jak nie kilkanaście miesięcy, aż wersja testowa się sprawdzi i będzie można przystąpić do finalnego uruchomienia nowej sieci. Szacuje się, iż po wejściu w życie Ethereum 2.0. kurs kryptowaluty znacząco wzrośnie, jednak są to jak na razie tylko przewidywania. Na rzeczywiste zmiany każda zainteresowana osoba będzie musiała jeszcze trochę sobie poczekać.

Previous ArticleNext Article

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *