Eksperci ostrzegają – DeFi pogrążyć mogą Ethereum.

Rate this post

Czy Ethereum musi się przygotować na duże technologiczne problemy? DeFi pogrążyć mogą Ethereum. Eksperci ostrzegają, że sieć ta nie jest jeszcze gotowa do obsługi tego właśnie rynku.

– DeFi może się okazać sporym problemem dla Ethereum.

– Sieć może mieć spore problemy z powodu rozrostu nagłego tego właśnie rynku.

Czy DeFi będzie ciosem w Ethereum?

Martin Froehler, który jest matematykiem oraz byłym menedżerem funduszy hedgingowych, a do tego założycielem platformy austriackiej handlu kryptowalutami Morpher, powiedział Cointeelgrapg, że chociaż tak naprawdę Ethereum jest rzeczą najlepszą branży blockchaina dla DeFi, możliwości obecnej sieci tak naprawdę nie są wystarczające.

Ethereum obecnie obsłużyć może tylko piętnaście transakcji na sekundę oraz ma czas generowania bloku, który wynosi piętnaście sekund, co jest wiecznością w finansach. Z założenia w zasadzie każdy, kto ma z Ethereum kontakt, potrzebuje Etheru. Jest to ogromna bariera wejścia, jak i także masowej adopcji.

Froehler także uważa, że Ethereum jest najbardziej zdecentralizowaną platformę kontraktów inteligentnych, ale z uwagi na to, że sieć nadal ma problemy, to programiści są zobowiązani poszukać rozwiązań, aby móc im przeciwdziałać.

Froehler także dodał, że istnieje dowód kryptograficzny na wszystko to, co się dzieje w bocznym łańcuchu w Ethereum. Ludzie handlować mogą bez żadnej konieczności posiadania Ethereu. Nie płacą do tego żadnych opłat, cieszą się także czasem rozliczenia, który wynosi jedną sekundę oraz całkowicie są niezależni od wielu przeciążeń właśnie w sieci Ethereum.

Czy Ethereum nie jest jeszcze gotowe na bańkę?

Wielu graczy z branży jest zdania, że Ethereum nie przewidziało bańki na DeFi. Nawet po nadchodzącej aktualizacji sieci – Ethereum 2.0 jest nadal siecią, która nie będzie od obsługi tegoż rynku, gdy ten w końcu rozwinie skrzydła.

Ethereum 2.0 powinno poprawić znacznie wydajność. Jednak ceny wysokie gazu niestety odstraszyć mogą nowych użytkowników. Sergej Kunz, który jest dyrektorem generalnym giełdy zdecentralizowanej 1inch powiedział, że podczas wydarzenia DeFi Marathon, że sama infrastruktura Ethereum nie jest kompletnie w stanie obsłużyć środowiska DeFi.

Dodali, że musisz wszystko dobrze przemyśleć. Możesz przenosić kontrakty inteligentne do postaci kodu ale to nie jest skalowalne. Aby móc w pełni skalować, to musisz stworzyć pewne standardy oraz wprowadzić całkiem nowe protokoły, które są oparte na nowej architekturze, która to podzielona jest na fragmenty, takiej jak NEAR, która to podobna jest do Ethereum 2.0

Zaś założyciel oraz dyrektor generalny projektu ParaSwap Mountir Benchemled, uważa, że przejście na Ethereum 2.0 praktyczne nie jest dla wszystkich projektów DeFi.

Aby to mogło działać, to wszystkie aplikacje przenoszone musiałyby na jedną platformę. Duże projekty mogą przecież mieć konsensus. Jednak w przypadku pozostałych projektów, które mają swoje własne plany, może to być nieco trudne. Zbudowane zostaną nowe mosty, aby umożliwić samą interoperacyjność.

Previous ArticleNext Article

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *