Czarne chmury czy Libra wystartuje zgodnie z planem?

5/5 - (1 vote)

Nowa kryptowaluta stworzona przez właściciela Facebooka nieustannie budzi ogromne emocje. Jaka przyszłość ją czeka? Na tę chwilę jest ona mocno niepewna. W ostatnim czasie mocno skrytykowali ją regulatorzy, prawodawcy oraz politycy z całego świata. Mowa tutaj na przykład o ministrze finansów Francji, który zapowiedział, że nie dopuści do uruchomienia tego projektu na terenie całej Unii Europejskiej.

Wszystkie te wydarzenia powodują, że eksperci coraz częściej wspominają o tym, że zapowiadany wcześniej termin premiery kryptowaluty w pierwszym kwartale przyszłego roku jest coraz mniej prawdopodobny. Warto jednak odnotować, że w ostatnim czasie jedna z funkcjonujących giełd kryptowalutowych, CoinFLEC zdecydowała się na wprowadzenie do swojej oferty instrumentu pochodnego, którego cena obrazuje prawdopodobieństwo startu kryptowaluty Libra do końca roku 2020.

Kontrakty futures na Librę – najważniejsze informacje

Giełda CoinFLEX zyskała ogromną popularność ze względu na wprowadzenie przez nią handlu w kontaktach terminowych na Bitcoiny rozliczanych fizycznie w tej kryptowalucie. W podobny sposób postąpiła rónież giełda Bakkt. Instrument pochodny na Librę będzie funkcjonował w taki sposób, że w sytuacji, gdy dojdzie do jego wyemitowania do 30 grudnia 2020 roku, inwestorzy dostaną jej dostawę za pośrednictwem formy fizycznej. Jeśli stanie się inaczej, stracą wszystkie zainwestowane pieniądze.

Na początku cena jednego kontraktu na Librę będzie wynosiła 30 centów – oznacza to, że jest to jednoczesne prawdopodobieństwo na to, że projekt Libra zostanie rozpoczęty w powyżej opisanym terminie. Kontrakty będą emitowane w trybie eksperymentalnym w ramach tzw. oferty pierwotnej na kontrakty futures (Initial Futures Offering – IFO) dnia 24 października 2019. Jeśli znajdą się inwestorzy, którzy nie zaopatrzą się w kontrakty w ramach IFO, będą mieli prawo do ich zakupi na giełdzie po cenie określanej przez graczy rynkowych.

Warto odnotować, że CEO CoinFLEX, Marek Lamb zapewnił, że dzięki uruchomieniu kontraktów futures na Librę, przyciągnięci zostaną nowi inwestorzy, zaś ogólne obroty ulegną mocnemu podwyższeniu. Podkreślił również, że projekt Libra ma ogromne szanse powodzenia oraz ma duże znaczenie pod względem dostarczania usług finansowych wobec osób, które nie posiadają do nich w chwili obecnej dostępu.

Libra – kiedy wystartuje kryptowaluta Facebooka? Co o nowej walucie mówi szef Facebooka?

Mark Zuckerberg zapytany, czy Libra zostanie uruchomiona w 2020 roku, odpowiedział, że „rzecz jasna zależy nam na tym, aby ruszyć w najbliższej przyszłości” oraz dodał, że „nie chciałby, aby wprowadzanie projektu zajęła długi czas”. Ponadto stwierdził, że na ten moment skupia się przede wszystkim na tym, że cały proces wprowadzania kryptowaluty przebiega w sposób prawidłowy. Miejmy nadzieję, że te wszystkie zapewnienia będą miały odzwierciedlenie w rzeczywistości. Jak będzie naprawdę, przekonamy się już za kilka miesięcy.

Previous ArticleNext Article
CEO największych Polskich portali o kryptowalutach. Jestem autorem ponad 200 publikacji o branży kryptowaluty. W sieci znajdziesz moje publikacje na największych tematycznych serwisach. Pod każdą moją publikacją zapraszam do dyskusji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *