Były szef Facebooka tłumaczy, jak inwestować w Bitcoin

Rate this post

Chamath Palihapitiva, były szef Facebooka oraz aktualny prezes Virgin Galactic, mówi, że absolutnie każdy powinien zainwestować swój symboliczny jeden proces majątku właśnie w Bitcoina. Przy okazji także krytykuje Warrena Buffeta za jego dosyć krytyczne spojrzenie na kryptowaluty.

Były szef Facebooka BTC traktuje niczym rodzaj ubezpieczenia.

Chamath Palihapitiva od roku 2013 twierdzi, że każdy z inwestorów, instytucja czy też detaliczny sprzedawca powinien chociażby jeden procent swojego majątku ulokować w BTC. Teraz dodał na antenie CNBC, że Bitcoin jest nowego rodzaju klasy aktywów, niezwiązany z akcjami tradycyjnymi oraz innymi inwestycyjnymi aktywami. Następnie także powiedział, że samo inwestowanie w Bitcoina to świetny pomysł, ponieważ kryptowaluta w żaden sposób nie jest powiązana ze znanym nam obecnie rynkiem. Jednak zwrócić uwagę na to, że przy zmienności kursu BTC użycie go jako pewnego rodzaju bezpiecznej przystani może być w skutkach jednak katastrofalne. Zauważył do tego, że kiedy widzimy ogólny lęk przez krążącym koronawirusem, to nie powinniśmy kupować Bitcoinów, jest to idiotyczna strategia.

Palihapitiva jednak jest zdania, że Bitcoin raczej powinien być postrzegany jako pewnego rodzaju ubezpieczenie na gorsze dni naszej gospodarki. Sugeruje innymi słowy, że cyfrowa waluta zyskać może podczas globalnego kryzysu. Jednak jest Hodlerem idealnym. Uważa, ze najsłuszniej jest zainwestować już wspomniany jeden procent i więcej, a nie obserwować kursu BTC.

Nie mówi, że kiedy się obudzimy i zobaczymy całą tą panikę, która jest związana z koronawirusem, a Don Jones traci, to powinniśmy kupować BItcoiny. Raczej ta strategia jest idiotyczna. Uważa, że strategią rozsądną jest samo stwierdzenie, że jeden procent naszej wartości netto ulokowany powinien zostać w czym niezwiązanym całkowicie ze światem oraz jego działaniem. Po cichu przez pewien zdobywamy pozycję, a potem już na nią nigdy nie patrzymy i mamy nadzieję, że jest to ubezpieczenie znajdujące się pod materacem, które nigdy nam nie będzie potrzebne. Ale jeśli już, to wtedy jak najbardziej nas ochroni. W ten sposób opisał swoją inwestycyjną strategię.

Aktywa XXI wieku

Kontynuował dalej, że jest to naprawdę wspaniałe, że każdy z nas na świecie ma dostęp do takich nieskorelowanych aktywów, które zabezpieczają jak kryptowaluty. Skrytykował przy okazji lekko Warrena Buffetta za to, że krytykuje tak ostro Bitcoina. Były szef Facebooka także uważa, że inwestor legendarny jest dosyć staroświecki w myśleniu o nowych aktywach.

Kurs aktualny Bitcoina oraz innych kryptowalut zawsze możemy sprawdzić sobie w zakładkach kurs kryptowalut i kurs Bitcoina na stronie bitcoin.pl Miejsce, w którym możemy kupić zarówno Bitcoina oraz także inne kryptowaluty, to między innymi giełda kryptowalut BitBay.net. Jeśli nie mamy jeszcze na BitBay konta, to z tego artykułu dowiemy się jak możemy je w dosyć sprawny sposób utworzyć. Wszystkiego dowiemy się z tego linka.

Więcej na naszym forum:

Previous ArticleNext Article
CEO największych Polskich portali o kryptowalutach. Jestem autorem ponad 200 publikacji o branży kryptowaluty. W sieci znajdziesz moje publikacje na największych tematycznych serwisach. Pod każdą moją publikacją zapraszam do dyskusji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *