Blockchain BIK – nowe oblicze komunikacji pomiędzy bankami i klientami

Rate this post

Dzięki bardzo znanej platformie Blockchain BIK klienci banków polskich zyskali możliwość otrzymywania zmian w samych regulaminach produktów, z których tak naprawdę korzystają drogą elektroniczną.

Za sprawą samej technologii blockchain, które zastosowanie wciąż zatacza coraz to szersze kręgi, banki prowadzić mogą komunikację cyfrową ze swoimi klientami, z zachowaniem bardzo wysokiego poziomu bezpieczeństwa.

Najważniejsze jest bezpieczeństwo oraz niezawodność

Platforma jaką jest Blockchain BIK opracowana została przez bardzo znanych specjalistów pochodzących z BIK (Biuro Informacji Kredytowej), w oparciu o samą technologię firmy o nazwie Billon.

Te nowe rozwiązanie zapewnia na pewno niezawodność transakcji, jak i także wysoki stopień bezpieczeństwa, przy tym gwarantując wszelkie korzyści zarówno dla konkretnego banku, jak i także jego klientom.

Tym co wyróżnia zdecydowanie platformę o nazwie Blockchain BIK, to jak najbardziej zapewnienie odbiorcom stałego oraz także łatwego dostępu do swoich wszelkich dokumentów przy pośrednictwie specjalnego portalu BIK, który jest tak naprawdę w pełni zintegrowany z technologią blockchain.

Tak naprawdę bezpieczeństwo, które jest największą domeną platformy o nazwie Blockchain BIK, udało się osiągnąć dzięki temu w dużej mierze, że dokumenty rozpraszane są do wielu węzłów sieci, czyli samych miejsc przechowywania, a tak naprawdę każdemu z nich zostaje przypisany całkiem odrębny adres. Co to powoduje? Powoduje to, że samo opisywane rozwiązania jest nie tylko bezpieczne wysoce, ale również jest obarczane bardzo niskim poziomem ryzyka występowania awarii.

Jeśli chodzi o zarząd BIK żywi ogromną nadzieję, że platforma ta będzie wdrażana sukcesywne w funkcjonowanie kolejnych finansowych instytucji oraz także sektorów rynku.

Perspektywy oraz potencjał

Blockchain BIK to tak naprawdę owoc wielu lat zbierania przez BIK wszelkich doświadczeń z zakresu tworzenia się rozwiązań dla finansowego sektora oraz także współpracy z firmą o nazwie Billon. To ona dostarczyła technologie nowoczesne.

Ta nowa platforma się odznacza naprawdę bardzo dużą elastycznością swojej architektury, która umożliwia tworzenie sieci rozmaitych, które są oparte na blockchainie dla sektorów poszczególnych, przy czym się nie wyklucza, że w przyszłości jej zastosowanie wykroczy już poza samą branże finansów. Obejmuje branże ubezpieczeniową, telekomunikacyjną oraz także sektor e-commerce.

Zobaczymy i przekonamy się pewnie na własne oczy jak platforma Blockchain BIK będzie sobie radziła. Zapowiada się naprawdę ciekawie. Widzimy ogromny potencjał. Od razu widać na pierwszy rzut oka nowoczesne technologie. Są one naprawdę bardzo zaawansowane. Sprawdzą się w tym sektorze bez żadnego problemu. Szczególnie ciekawe jest to, że platforma ta nie dotyczy jedynie branży finansowej. W tym zakresie jest to naprawdę spora zmiana. Oczywiście jest to zmiana na plus. Nie mamy co do tego żadnych wątpliwości.

Previous ArticleNext Article
CEO największych Polskich portali o kryptowalutach. Jestem autorem ponad 200 publikacji o branży kryptowaluty. W sieci znajdziesz moje publikacje na największych tematycznych serwisach. Pod każdą moją publikacją zapraszam do dyskusji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *