Bitcoin ponownie za 40.000 zł – Kurs powoli rośnie i spada

Rate this post

Złoto cyfrowe odnotowuje powrót do swojej połowy najwyższej wyceny dotychczasowej. Weiss wynosi bitcoin już do rangi kryptowaluty klasy A. Sieć rozpoczyna z kolei marsz po miliard transakcji przeprowadzonych. Czego chcieć więcej?

W świecie bitcoina oraz kryptowalut w zasadzie nie ma tygodnia, aby się nie wydarzyło coś bardzo interesującego, przełomowego czy też znaczącego. Traderzy jak i także spekulanci, których na cyfrowych rynku walut jest najwięcej jak najbardziej śledzą te wiadomości, a do tego wyciągają z nich wnioski, po czym tak naprawdę otwierają pozycję czy też je zamykają. A co się przyczyniło do tak sporych nastrojów na rynku nocy ostatniej?

Władze Unii zdecydowały nie pozwolić projektowi Libra Coin

Na pewno nie uświadczymy tutaj odpowiedzi jednoznacznej. Mówią, że to właśnie halving nadchodzący jest przyczyną jego. Z kolei inni twierdzą zaś, że media jak i także kryptocelebryci pompują sztucznie kurs bitcoin. Co więcej jeszcze inni uważają, że jest to tak naprawdę zmowa tak zwanych „wielorybów”, rynkowych graczy z możliwie największym kapitałem.

Czy nas czeka kolejna bańka?

Nie mniej jednak sam bitcoin pokonuje etapy kolejne jeśli chodzi o rozwój w ciszy. Można nawet by rzec, że jest to byt niezależny, który w rzeczywistości daje pewne jasno określone możliwości. Jednak to właśnie ludzie tworzą idee wokół niego oraz także wartości abstrakcyjnej.

5 szokujących przepowiedni inwestycyjnych na 2020 rok

Jednym z takich właśnie etapów jest milowy krok w ilości transakcji, które zostały dokonane przy użyciu sieci blockchain bitcoina. Jest to już ponad pół miliarda od przeszło już dekady od powstania.

Jeśli już jesteśmy przy transakcjach, to powiedzieć warto o tym, że w środę (dokładnie 5 lutego) odnotowano już dokładnie 368,6 tysięcy potwierdzonych transakcji. Wynik niewiele wyższy mogliśmy zaobserwować bez mała dokładnie pięć miesięcy temu. Z kolei ATH w tym względzie w maju 2019 odnotowano, kiedy to sama liczba transakcji potwierdzonych wyniosła troszkę nieco ponad 450 tysięcy.

Kolejną bardzo istotną wiadomością dla co po niektórych jest samo podniesienie klasyfikacji złota cyfrowego do A – dokładnie w rankingu Weiss Crypto Rating, agencji niezależnej. Weiss się koncentruje przede wszystkim na samych fundamentach oraz ocenia kompleksowo kryptowaluty wybrane.

Kryptowaluta Libra ma pomagać w adopcji kryptowalut na świecie

Tak naprawdę to co by nie było, tydzień miniony zamyka bitcoina z wyceną na poziomie wynoszącym 10 tysięcy dolarów. Musimy mieć na uwadze, że jest to blisko 40 tysięcy złotych. Po raz ostatni taki wynik mogliśmy zaobserwować, podobnie jak w przypadku transakcyjności, dokładnie we wrześniu roku poprzedniego.

Indywidualne przemyślenia

Wiadomo, że każdy z nas ma inne zdanie na tenże temat. Jednak najczęściej zastanawiamy się co konkretnie jest przyczyną wzrostu kursu BTC do dziesięciu tysięcy dolarów ostatniej nocy? Jest to niezwykle interesujący temat. Zdania każdego z nas są podzielone. Jednak spekulować jak najbardziej możemy. Warto się opierać na analizach ekspertów. Eksperci mają naprawdę szeroką wiedzę.

Previous ArticleNext Article
CEO największych Polskich portali o kryptowalutach. Jestem autorem ponad 200 publikacji o branży kryptowaluty. W sieci znajdziesz moje publikacje na największych tematycznych serwisach. Pod każdą moją publikacją zapraszam do dyskusji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *