Bison Trails pozyskało 25,5 milionów dolarów (USD) na finansowanie

5/5 - (1 vote)

Projekt firmowany przez portal społecznościowy jakim jest Facebook dotyczący globalnej waluty cyfrowej, czyli Libry zostały zdominowane przez wątki dotyczące kwestii regulacyjnych. Są one inicjowane przez przedstawicieli organów nadzoru finansowego, prawodawców oraz polityków na całym świecie. Dodatkowo zostały one rozbudowane przez o przesłuchania kierownictwa portalu. Dużo miejsca poświęcało się także na komentowanie rezygnacji kluczowych członków Stowarzyszenia Libra. Jak zapewne wszyscy pamiętamy zarówno Visa, Mastercard, jak i PayPala wycofały się z projektu. Zdecydowanie rzadziej wspomina się o tym, co dzieje się pomiędzy członkami Stowarzyszenia.

Coinbase dołącza do finansowania Bison Trails

Bison Trails jest jednym z członków Stowarzyszenia Libra. Dołączył do wspomnianego grona jako ostatni, a jego udział będzie polegał na dostarczaniu przedsiębiorcom bezpiecznej infrastruktury właśnie dla sieci blockchainowych. Dodatkowo przeprowadził finansowanie w ramach serii A o opiewające na wartości 25,5 milionów dolarów( USD). Wszystko odbyło się pod kierownictwem Blockchain Capital, z udziałem  uwzględniającym Coinbase, który jak wiadomo również jest członkiem Stowarzyszenia Libra, a także Collaborative Fund, A Capital, Consensys, Sound Ventures, Initialized, Accomplice, Galaxy Digital oraz Notation.

Finansowanie miało za zadanie wzmocnienie pozycji Bison Trails w procesie tworzenia całych ekosystemów blockchainowych. Miało to na celu zagwarantowanie klientom dostarczenia gotowych rozwiązań. Z pominięciem ponoszenia dodatkowych nakładów finansowych związanych z  bezpieczeństwem, rozwojem infrastruktury oraz protokołów blockchain.

Uczestniczące w procesie finansowania podmioty są w pełni świadome, że zastosowanie zaawansowanych rozwiązań z zakresu infrastruktury blockchainowej dostarczanej właśnie przez Bison Trails zagwarantują im zwiększenie masowej adopcji tej technologii.

Ideą przyświecającą zaangażowania kapitału Bison Trails przez Blockchain Capital jest konieczność wykonania kolejnego kroku w rozwoj technologii blockchain. W szczególności dotyczy to rozwiązań dedykowanych dla przedsiębiorstw.

Członkostwo w Stowarzyszeniu Libra generuje dla Bison Trails wymierne korzyści

Powiązanie Bison Trails, czyli niewielkiego podmiotu z ogromnym graczem na rynku mediów społecznościowych jakim bez wątpienia jest Facebook, a także co za tym idzie członkostwo w ramach Stowarzyszenia Libra z całą pewnością przyczyniło się do bardziej prestiżowego postrzegania firmy.

Warto mieć na uwadze fakt, że proces finansowania zorganizowana przez Bison Trains nie jest jedynym przykład współpracy pomiędzy członkami Stowarzyszenia Libra. Nieco wcześniej w bieżącym roku podobne działania przeprowadził inny członek Stowarzyszenia, a mianowicie Anchorage. Jak wiadomo w ramach serii B pozwoliło to na pozyskanie środków rzędu 40 milionów dolarów (USD). Wszystko odbyło się pod kierownictwem Blockchain Capital. We wspomnianym przedsięwzięciu uczestniczyła także Visa, czyli były już członek Stowarzyszenia.

Previous ArticleNext Article
CEO największych Polskich portali o kryptowalutach. Jestem autorem ponad 200 publikacji o branży kryptowaluty. W sieci znajdziesz moje publikacje na największych tematycznych serwisach. Pod każdą moją publikacją zapraszam do dyskusji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *