Adopcja kryptowalut znacznie przyśpiesza w ostatnich latach

Rate this post

Brian Estes, który jest założycielem Off The Chain podzielił się ostatnio bardzo ciekawym, ale jednocześnie zadziwiającym twierdzeniem. Odniósł się do tego jak będzie kształtowała się przyszłość Bitcoina i innych kryptowalut. Wskazał, że w ciągu najbliższej dekady będą one w posiadaniu aż 90% amerykańskich gospodarstw domowych. Te odważne analizy popiera przemawiającymi za tym stwierdzeniem argumentami. Odnosi się to przede wszystkim do sposobu funkcjonowania krzywej S, która wielokrotnie doskonale obrazowała przyjęcie nowej technologii.

Adopcja kryptowalut znacznie przyśpiesza w ostatnich latach

Brain Estes, który jest znany jako założyciel firmy inwestycyjnej Off The Chain Capital. Odważnie stwierdził, że w ciągu następnych 10 lat Bitcoin i inne kryptowaluty będą powszechnie używane przez społeczeństwo Stanów Zjednoczonych. Podkreśla, że jego zdaniem kryptowaluty będą stanowiły element stabilnej gospodarki, ale nie tylko Stanów Zjednoczonych, ale całego świata. Przed nami okres wzmożonej adaptacji kryptowalut. Zainteresowanie społeczeństwa tą tematyką nieustannie wzrasta, a w szczególności możliwością szybkiego zarobku.

Swoją wypowiedź popiera przede wszystkim wykonaniem analizy krzywej S, która powszechnie jest stosowana do wykonywania adopcji nowych technologii. Wykonano krzywą S także dla Bitcoina. Wyjaśnił również sposób działania krzywej S, która wskazuje, że każda nowa technologia potrzebuje określoną ilość czasu od 0% do 10% adopcji, jednocześnie tyle samo czasu jest potrzebne, aby technologia zaadoptowała się od 10% do 90%.

Wskazał, że w 2019 roku już 10% społeczeństwa Stanów Zjednoczonych było posiadaczem Bitcoina, te informacje są również potwierdzane przez Blockchain Capital. Z kolei w 2009 roku miał miejsce debiut Bitcoin, więc można uznać, że adopcja wówczas wynosiła 0%. W rezultacie można stwierdzić, że w ciągu ostatnich 10 lat Bitcoin osiągnął adopcję od 0 do 10%.

Jeżeli sposób przewidywań krzywej S po raz kolejny się potwierdzi, to z wysokim prawdopodobieństwem w 2029 roku adopcja kryptowalut będzie wynosiła 90%.Estes wskazuje również, że w 2020 roku kryptowaluty były w posiadaniu aż 15% dorosłych osób w Stanach Zjednoczonych, co przedstawiła firma konsultingowa Cornerstone Advisors. 

Estes podkreśla, że kiedy nowa technologia obejmie 10% adopcji, to jej dalsze przyjęcie przez społeczeństwo jest niemalże oczywistością i wymaga wyłącznie czasu. Estes odniósł się do innych przykładów, które doskonale zobrazowały tę zależność na przestrzeni ostatnich lat. Wskazał, że było tak w przypadku faksów w latach 70, pralek w latach 40, a także samochodów w latach 30. Wszystko to było swojego czasu nowością, innowacyjnym rozwiązaniem, do którego ludzie podchodzili z ogromnym dystansem. Tak samo było w przypadku Bitcoina, któremu wiele osób nie ufało, doszukiwało się w nim oszustwa. Obecnie kryptowaluty posiadają coraz więcej zwolenników, którzy coraz chętniej namawiają do inwestowania w niego posiadanego kapitału i przekonują o tym, że jest to szansa dla społeczeństwa. 

Previous ArticleNext Article

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *