5 powodów, dla których warto kupić Bitcoin

Rate this post

Odważnym inwestorom zakup Bitcoin’a bardzo się opłacił – w ciągu jednego roku niemal 10-krotnie pomnożyli oni swój majątek. Fakt, ostatnie 12 miesięcy było niezwykle korzystnym okresem dla wszystkich rynków finansowych, ale nawet amerykańskie akcje największych spółek nie oferowały takich możliwości zarobku jak giełdy kryptowalut. Jednak eksperci wierzą, że czeka nas jeszcze co najmniej kilka miesięcy wzrostów. Nie wierzysz? Mamy dla Ciebie aż 5 powodów wskazujących na kontynuację trendu wzrostowego. Przy okazji pokażemy Ci również, jak kupić Bitcoiny szybko i bezpiecznie.

 

Bitcoin ma ściśle ograniczoną podaż

BTC wydobywane są poprzez proces zwany kopaniem. Tak naprawdę pod tym pojęciem kryje się wykonywanie ogromnej ilości skomplikowanych obliczeń, które między innymi służą do rozliczania transakcji zawartych na blockchain’ie Bitcoin’a oraz utrzymywaniu całej sieci w prawidłowej kondycji.

Jednak ilość BTC jest ściśle określona i wynosi równo 21 milionów. Po osiągnięciu tej liczby żadna giełda kryptowalut, bank centralny ani jakakolwiek inna agencja rządowa nie będzie w stanie „dodrukować” kolejnych BTC, jak ma to miejsce w przypadku walut fiat takich jak Euro, Dolar, czy nawet polska Złotówka.

W praktyce oznacza to deflacyjną naturę Bitcoin’a, a co za tym idzie, jego stały wzrost wartości wynikający z podstawowego prawa ekonomicznego, czyli podaży i popytu.

 

Bitcoin’a nie można w żaden sposób ograniczyć

Agencje rządowe nie przepadają za kryptowalutami i od wielu lat starają się utrudnić im powszechną adopcję. Jednak Bitcoin jest całkowicie odporny na próby takiej cenzury, co wynika z jego zdecentralizowanej natury. Dlatego też nawet w przypadku próby całkowitego zablokowania tej technologii zakup Bitcoin’a oraz jego późniejsza sprzedaż nie będzie stanowić żadnego problemu.

 

Historia się powtarza, czyli cykliczność rynków

Kryptowaluty dobitnie pokazały, że ich cenami rządzą cykle koniunkturalne. Fenomen ten najdobitniej można było zaobserwować w okresach halvingu, czyli momentach, w których sieć BTC redukowała o połowę nagrody dla górników. Dawało to jasny sygnał każdemu inwestorowi – kup Bitcoin! W konsekwencji, w ciągu kilku miesięcy po takim wydarzeniu, cena BTC gwałtownie rosła, generując ogromne zyski.

Obecnie mamy do czynienia z taką samą sytuacją, a wielu analityków podkreśla, że celem na rok 2021 jest około 100 000 dolarów! Przy aktualnej wycenie Bitcoin’a daje to możliwość podwojenia kapitału, który teraz zainwestujesz. Oczywiście są to tylko rynkowe prognozy, które mogą wcale się nie spełnić, a rynek może całkowicie się odwrócić. Ty jednak, mimo wszystko, pewnie nadal zastanawiasz się, jak kupić BTC? Pokażemy Ci to już za chwilę!

To proste – taką możliwość dają Ci internetowe giełdy kryptowalut. To interaktywne platformy, pozwalające na swobodne kupowanie, sprzedawanie oraz obracanie praktycznie dowolną kryptowalutą.

Musisz jednak pamiętać, że nawet najlepsza giełda kryptowalut nie uchroni Cię przed ryzykiem inwestycyjnym związanym z wahaniami cen krypto. Inwestuj z głową i zdrowym rozsądkiem!

 

Bitcoin to przełomowa technologia przyszłości

Rozwiązania stanowiące fundament Bitcoin’a będą kształtować obraz bankowości przyszłości. Umożliwiają one natychmiastowe przesyłanie dowolnej ilości pieniędzy 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu przez cały rok, z dowolnego miejsca na Ziemi. Wystarczy do tego tylko urządzenie z dostępem do internetu.

 

Za Bitcoiny możesz kupić nawet najnowszą Teslę

Oprócz ciągłego zastanawiania się, gdzie kupić Bitcoiny, powinieneś również zainteresować się tym, gdzie będziesz mógł je wydać. BTC akceptuje coraz więcej sklepów na całym świecie. Jednym z najlepszych przykładów tego trendu jest amerykańska Tesla. Firma ta umożliwia zakup każdego ze swoich elektrycznych samochodów przy pomocy Bitcoina – bez dodatkowych opłat i zbędnych formalności!

Previous ArticleNext Article
CEO największych Polskich portali o kryptowalutach. Jestem autorem ponad 200 publikacji o branży kryptowaluty. W sieci znajdziesz moje publikacje na największych tematycznych serwisach. Pod każdą moją publikacją zapraszam do dyskusji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *