10 tys. usd za wykrycie luk dla deweloperów od Libra

Rate this post

Libra to nowoczesny projekt, który jest firmowany przez Facebooka i stowarzyszone podmioty. W dniu 18 czerwca miało miejsce przekazania o nim oficjalnych informacji oraz wersji testowej blockchaina dla branży deweloperskiej. Stwarza możliwość do tworzenia specjalistycznych portfeli oraz innych aplikacji. 27 sierpnia Stowarzyszenie Libra ogłosiło możliwość zdobycia atrakcyjnej nagrody za wykrycie błędów w projekcie, co ma na celu zapewnienie przyszłego bezpieczeństwa systemu. 

Nagrody za znalezienie błędów 

W ramach wersji testowej, deweloperzy mogą zgłaszać nieprawidłowości, które osłabiają zapory bezpieczeństwa oraz nie chronią całkowicie prywatności użytkowników. 

Stowarzyszenie zakłada, że w ten sposób, bazując na umiejętnościach i doświadczeniu ludzi z całego świata możliwe będzie znalezienie słabych punktów blockchainu, przed oficjalną premierą, na którym ma bazować opracowany projekt Libra. Z drugiej strony, stwarza idealną możliwość do zbudowania „otwartej i tętniącej życiem” społeczności, która trwale spaja deweloperów z całego świata, pracujących nad zapewnienia bezpieczeństwa oraz prywatności. Głównymi ideami projektu są: otwartość, przejrzystość oraz łatwy dostęp dla zaintersowych. 

Projekt Libra posiada następujące filary:

  • Otwarta i tętniąca życiem społeczność: projekt ma na celu nawiązanie współpracy z najlepszymi deweloperami, który będą wskazywali obszary podlegające ulepszeniom. Projekt zakłada nieustanne zwiększanie liczby specjalistów z branży. 
  • Dzielenie się informacjami zwrotnymi: Motywacją do zgłaszania błędów i uwag są cenne nagrody. Otrzymywane zgłoszenia będą publikowane, co umożliwi ich szeroką analizę. 
  • Globalny zakres: nagradzane mogą być osoby z całego świata, co stanowi nawiązanie do ogólnoświatowego charakteru projektu Libra. Do testowania projektu wyszukiwane są osoby z całego świata. W ramach Libra, przewidywane jest organizowanie wydarzeń w różnych częściach świata. 

Projekt zakłada udostępnienie ważnej dokumentacji dla zaproszonych deweloperów oraz uznanych pracowników naukowych. Nieustannie mogą korzystać ze wsparcia technicznego, który umożliwi im zrozumienie oraz użytkowanie systemu, na którym bazuje projekt. Zachętą do wyszukiwania problemów oraz niedopracowanych odpowiednio obszarów są atrakcyjne nagrody pieniężne, które mają za zadanie nakłonić deweloperów do dogłębnego przetestowania projektu. Organizatorzy deklarują, że za znalezienie nawet najdrobniejszych, ale kluczowych błędów przewidziane są nagrody rzędu nawet 10. 000 dolarów amerykańskich. 

Zaangażowanie w zapewnienie bezpieczeństwa popiera także fakt nawiązania współpracy z HackerOne. Jest to platforma, która analizuje zgłoszone projekty pod względem bezpieczeństwa w sieci internetowej. Wyszukuje obszary, które mogą stanowić podstawę do działania cyberprzestępców. HackerOne świadczy swoje usługi dla przedsiębiorstw z listy Fortune 500 oraz Forbes Global 1000. Organizatorzy projektu Libra skoncentrowani są na stworzeniu w pełni dopracowanego projektu, który będzie dostępny i bezpieczny w użytkowaniu dla deweloperów z całej kuli ziemskiej. 

Previous ArticleNext Article
CEO największych Polskich portali o kryptowalutach. Jestem autorem ponad 200 publikacji o branży kryptowaluty. W sieci znajdziesz moje publikacje na największych tematycznych serwisach. Pod każdą moją publikacją zapraszam do dyskusji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *